Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

swap motor Nissan Patrol y61


dacian muntean

Postări Recomandate

Mi-a venit si mie randul si a cedat chiuloasa.

Intrebarea mea este ce fel de motoare de la alte marci ati reusit sa montati si care ar fi concluziile pe care le-ati tras? Bune si rele.

Am vazut ca s-au pus motoare de Bmw. Ar avea cineva flanse adaptoare sau desenul tehnic de la ele, contra cost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: swap motor Nissan Patrol y61

 

faci ,,hibrid-motor" numai ca a cedat chiuloasa !?? , daca tractoru-i inscris cel mai ieftin te scoate tot Ovidiu cu chiuloasa ,eu ce hibrizi am facut nu au fost niciodata-n mintile lor panala urma .

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: swap motor Nissan Patrol y61

 

Pentru chiuloasa/motor complet am vorbit cu cineva din Deva.

De pus hibrid as putea pune in principiu orice ca am 2 stand alone ecu , dar e si un pic de graba ca a inceput vanatoarea si eu nu am ajuns inca.

Am intrebat de vq30 pentru ca e tot de Nissan si nici nu cred ca ar consuma mai mult si de mers cred ca orice merge mai bine decat 2.8-ul.

Un vq30 se vinde cu 4-500 de euro , are intre 190-230 cai si daca se pune un turbo safe la 0.5 bari sare bine de 300 si cuplu 500nm.

Mie imi consuma Patrolul 15-25l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: swap motor Nissan Patrol y61

 

,,si de mers cred ca orice merge mai bine decat 2.8-ul." aci mai aprofondezi !:wink: , principiile fizicii deocamdata nu le au schimbat !

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare