Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Oil catch can y61


knavish

Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

eu am luat tocmai din australia ca in romania nu am gasit nicaieri, in schimb provent 200 este de serie pus pe niste camioane volvo si ai posibilitatea sa comanzi filtrul care se schimba la 50.000 km prin depozitele de piese din tara. costa cca. 200 lei mi se pare

Nissan Patrol GR Y61 3.0 turbo diesel intercooler 2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

Provent 200 se gaseste si in Europa. Eu am gasit si la noi, la un magazin de piese auto. Mi-l aducea la comanda in cateva zile. Pretul era cam acelasi cu cel d'afara adica 700-900 lei.

Editat de mac01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

Am gasit pana la urma la un magazin de piese auto.

 

Salut, da-ne si noua info, te rog. Sau daca se poate considera reclama, trimite-mi pe PM despre magazinul cu pricina.

Multumesc in avans

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Oil catch can y61

 

nu cred ca e ceva secret cataline , dar fiind un filtru mann , orice magazin de piese auto ti-l poate comanda de la : Autonet , BardiAuto , Unix ,AutoTotal ...si pe mine ma intereseaza unul pt Y60 . Nu e ceva ce gasesti doar in australia sau germania , e un banal FILTRU epurator de ulei de la MANN , ca are niste (site , filtre , pasle) la interior in plus fata de alte firme producatoare e altaceva ,iar asta se reflecta in pret

Editat de timberland0910
Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

am primit intr-un final raspuns.mergi la magazin si intrebi de respectivul Mann si daca ai noroc magazinul iti aduce pe comanda.oi vedea pe unde reusesc sa gasesc

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Oil catch can y61

 

nu cred ca e ceva secret cataline , dar fiind un filtru mann , orice magazin de piese auto ti-l poate comanda de la : Autonet , BardiAuto , Unix ,AutoTotal ...si pe mine ma intereseaza unul pt Y60 . Nu e ceva ce gasesti doar in australia sau germania , e un banal FILTRU epurator de ulei de la MANN , ca are niste (site , filtre , pasle) la interior in plus fata de alte firme producatoare e altaceva ,iar asta se reflecta in pret

 

Se poate monta si pe Y61 3.0DI din 2005 ? Ma intereseaza si pe mine si pentru ca trec prin Germania dupa ce cumparam masina o sa intreb de el.

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

Pe furtunul care vine din motor si se monteaza catch can-ul este normal sa iese fum? La mine iese fum vizibil ca pe esapament :grin: dar cu putin ulei....in cca 500km a colectat cca lingurita!

Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*

"A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire." :dr2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

Fata de Provent 200 care este foarte..foarte scump, oferta asta mi se pare mai mult decat acceptabila :

 

http://www.ebay.de/itm/SCHWARZ-9mm-Original-D1-SPEC-Oil-Catch-Can-Tank-Olsammler-/281586302246?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item418fd9fd26

 

132260540_Catchcanoil.thumb.png.7cc8e441a4933db672210087bcde0276.png

 

 

In schimb nu stiu daca are element filtrant si daca este usor de gasit cand ai nevoie sa-l inlocuiesti.

Editat de emanoeladrian
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

exact din asta am eu acasa doar ca e dreptunghiular.a meu l=am modificat dupa o reteta de afara.Il voi monta pe un ford fiesta,pe 4x4 voi pune provent

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Oil catch can y61

 

Se poate monta si pe Y61 3.0DI din 2005 ? Ma intereseaza si pe mine si pentru ca trec prin Germania dupa ce cumparam masina o sa intreb de el.

 

Eu am pus pe patrolul meu din 2009 common rail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare