Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Valori normale citiri debitmetru

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Valori normale citiri debitmetru

Salut confrati cunoscatori de Patrol :) , m-am uitat prin sectiune dar recunosc lenea a invins si nu am gasit rapid vreo postare deci daca este va rog trimiteti-ma la link sau daca nu spuneti-mi daca stiti ce valori ar trebui sa citesc de la debitmetru(in volti) si MAP la un Patrol din 2003 motor 3L diesel(ma refer la relanti si vreo 4000 de ture)... vreau sa ajut un prieten ca am programul in tester dar nu stiu la ce valori sa ma astept, nu da eroare de debitmetru ca defect ca el merge dar omul suspecteaza ca poate ar da citiri eronate

totusi am o anumita dilema vizavi de program ca imi da in lista ceva de parca ar fi senzori de oxigen ceea ce nu stiam sa existe la diesel(dar cand e vorba de alte motorizari decat LR sunt cam varza)... s-au facut Y61 pt europa cu motoarele alea mari pe benzina?(stiu ca sunt benzinare cu motoare de 4.5 - 4,8L dar mirama-s sa fi fost pentru piata europeana atasez imaginea poate ma lamuriti sa nu ma chinui degeaba

Mercic
    Fișiere atașate
    Ultima editare de sierrafery; 12.apr.2015, 23:01.
    NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe

Re: Valori normale citiri debitmetru

In relanti tensiunea sa varieze de la 1,.... Pana la 2,2...2,5. In turație trebuie sa urce pa la 4,1-4,2 maxim. Daca este sub 4,... Minim ca sa funcționeze in mințile ei trebuie sa fie 3,7!

Comentariu

Re: Valori normale citiri debitmetru

Obligado senor
      NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe

Comentariu

Procesare...
      X

Sqreen | Runtime Application Protection