Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati


giorgel

Postări Recomandate

Citat yo2bt:

"Giorgele, acu' la astia din 2001-2002 ne mai spui cate ceva din experienta ta, sau vei povesti numai cu cei cu facelift?

Sa va bucurati de noul Patrol si sa va poarte sanatosi."

 

Domnu' Adi, multumesc pentru urari. Voi incerca, in masura timpului disponibil, sa impartasesc si despre acest magnific Patrol, asa cum am facut si cu celalalt Y61 din 2000 (Palpatrolul de teren, despre care inca nu am impartasit tot, mai urmeaza:grin: si care va ramane in posesia mea inca mult timp de aici inainte.)

 

Pana una alta.......nici nu stiu cum sa incep:old

 

Astazi am batut palma cu @koala, maine (cel mai tarziu poimaine) ar trebui sa intru in posesia calestii.

 

Am facut aceasta achizitie absolut din impuls, din inima. Nu am ridicat capota, nu m-am uitat pe dedesubt.

Exact ca in Noiembrie 2001, cand am cumparat Animalul de la Bullbar. Si nu mi-a parut rau deloc.

 

Pentru colegii care nu stiu, masina a fost pusa la vanzare cu urmatoarele dotari:

 

- kit cutie transfer (Low): model Marks 4WD - 43%

- Webasto: model AirTop 2000ST (cu telecomanda radio)

- Multimedia: model Kenwood 5240BT (navigatie Garmin, bluetooth, camera spate, USB, etc)

- bullbar: ARB (original)

- troliu: Warn 9,5 XP (plasma rope + carlig)

- 4 scuturi: frontal, directie, cutie viteze, cutie transfer – originale Asfir (duraluminiu)

- praguri: tubulare heavy-duty

- bara spate: heavy-duty + carlig remorcare

- kit suspensii: OME (+ 50mm)

- jante: tabla 16JJx8 (ET -25)

- roti: Federal Couragia MT - 33 inch (285/75 R16)

- snorkel: Safari

- kit de putere Kuberl

- blocat EGR-ul

- preincalzitor motorina

- relocat luminile din spate in lampile mari de pe caroserie

- statie CB: AlanMulti42 + antena Sirio5000

- amplificator statie 90 W

- sistem dual-baterry: Projecta/Piranha

- 2 acumulatori

- HiLift 120 cm

 

La "negocieri" (a fost o discutie superamicala:h5) @koala a dorit sa pastreze statia Alan Multi42, si nu am putut sa il refuz:wink:.

 

Masina merge intr-un mare fel pe asfalt. Nu ma indoiesc de capacitatile ei in teren.

 

Revin cu amanunte, dupa ce devin "apropitar" de facto:h5

Editat de giorgel

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Sa o stapanesti sanatos si sa-ti aduca multe bucurii si placere la condus pe sosea si coclauri ! Cum faci cu inmatricularea ? O lasi cu numerele actuale sau BG ? Daca alegi varianta BG sfatul meu este sa o faci pe numele tau cu rezidenta, este singurul mod la care autoritatile noastre nu vor putea impune restrictii niciodata.

Succes in tot ceeace ti-ai propus.

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Sa va poarte sanatosi bre ! :)

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Ma bucur ca masina lui Ricardo a ajuns pe maini bune. Stiu toata povestea ei de pe forum si de la intalnirile din Maramures.

E mare lucru sa poti cumpara o masina despre care stii cum a fost iubita si intretinuta de fostul stapan.

Giorgica, te felicit pentru achizitie!:2dr

73 de adi - yo2bt ...altfel spus - TOATE CELE BUNE :hi

ORCA - Off Road Club Arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Felicitari Giorgele!!:h5

Da cum dracu sa nu bagi bunatate de reductie Gearmaster in teren??!!:grin:

A da stiu,schimbi reductoarele intre ele!:wink:

Te asteptam la "Power mother fucker" ca lipsesti de ceva vreme!:x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Giorgele, felicitari multe si ma bucur si pentru tine si pentru masina, va meritati reciproc :grin:

 

Asa tare ma bucur, ca-mi vine sa te iau in brate! :grin:

 

 

Uratule , mie imi vine sa te pup rau .....BGP

Felicitari! esti unul din putinii merituosi posibili apropitari :grin::grin:

 

PS: Merita un bord in piele gri, ,cusaturi deosebite la vedere si chestii gen.Este singura investitie necesara ochiului....

 

SA O SATAPANESTI SANATOS,tu si tot familionul tau !!!

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

foarte frumoasa masina :) , felicitari de achizitie. si eu ma aflu printre cei care au urmarit evolutia masinii aci pe forum. intr-un cuvant deosebita!

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Oil Catch Can, EGR Block .... pompe lift...alea alea :) Dai si tu un tzar...tzaka paka :) Si mai are o smecherie la cutia automata, nu am aprofundat-o...dar australienii...cu siguranta...

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Felicitari Giorgele!

Nu stiu de ce dar ma apasa un gind sa o schimb si eu cu una lunga.:h5

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

@wolfman, @teodor4x4, @irod: merci:h5

@emanoeladrian: se discuta despre o schema:grin:. multumesc:h5

@dulceanu ionel zis doua:ha:: o parte dintre bunatati vor trece pe Palpatrol. Masina asta isi va recapata un aspect exterior mai cumintel un pic (nu de tot:grin:). Va fi masina de familie.

@dansoare: te-ai prins:h5

@vstef_is: sa nu ma strangi tare, da?:ha::h5

@RZV: cred ca mie mi te-ai adresat, nu?

Bordul invelit in piele este singura investitie pentru ochi, la interior. La exterior, trebe' ceva mai mult. Dar stiam.

 

@big.ursu: rezolvam aspect+frane, rezolvam legalitate, cercetam/rezolvam daca e cazul punti, directie etc., abia apoi trecem la tzaka-paka:ha:

 

@cristi69: merci si bafta la cautat!

Nu cred ca se va mai gasi curand la vanzare o asemenea masina, cu dotari de exceptie, la un pret de masina cheala.

 

Astazi facut schimbul bani-masina si am luat-o acasa. Eu multumit, koala multumit.

A fost asa o conjunctura, eu cumparand masina am implinit o dorinta a mea si o dorinta a lui.:h5

 

Am spus ca masina merge intr-un mare fel pe asfalt, in ciuda tuturor modificarilor.

Nu bate, nu troncane, motorul trage bine. Are un usor zornait in fata, tre' sa investighez. Nu e grav, si SWB-ul face din cand in cand, apoi tace, iar face etc.

Are ceva problemute cu franele, trage stanga la franare.

Dar intamplarea face ca eu chiar zilele astea trebuie sa primesc inapoi toti etrierii + portetrierii de la Palpatrol, sablati si vopsiti electrostatic. Pistoanele din inox le am in dulap, seturile complete de garnituri originale Nissan le am de doi ani.

Cred ca vor ajunge direct pe.....LWB.

Hmm, trebuie sa ii gasesc un nume.

 

A vrut si sotia mea sa se dea un pic cu ea. :grin:

Am facut o tura de cartier.:al :al

A coborat de la volan zambind cu gura pana la urechi. :wink:

Me happy:ha:

 

So, poze veti vedea ceva mai incolo, dupa ce "ii dau un glet":h5

 

Seara faina sa aveti!

Editat de giorgel

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Sa va bata norocu de fericiti :) Bafta mare !

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Ehei tovarasi....s-au intamplat destule de cand nu am mai povestit pe acest fuior...

Am schimbat aproape si un forum :grin:

 

Ia uitati domniile dumneavoastra ce s-a intamplat cu The Grey:

 

322418731_20150528_112906(Large).thumb.jpg.2a536a1940ae2fd1c450f74fb6b80c6d.jpg

 

809616441_20150528_112938(Large).thumb.jpg.49bc39c3122776c65eb9274ff37af916.jpg

 

2089624766_20150608_140534(Large).thumb.jpg.4902aac1f30dc40ef6d9f89f4a3daff9.jpg

 

1525877673_20150608_140610(Large).thumb.jpg.ed03661cf9056de1ac9288ad5d38363c.jpg

 

1374898729_20150609_193952(Large).thumb.jpg.443d13ad3da6f1d3179872d825dc3def.jpg

 

1518146038_20150609_194009(Large).thumb.jpg.83884f7ab3d05b6ccb24159ca0b76385.jpg

 

Next step: numere de Pyce:ha:

Editat de giorgel

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

alte gume ? alte jante? sau ce?

 

Niciuna, nici alta...doar un look nou, proaspat, integral.

Masina avea multiple urme de polish si tuning de padure.

 

Pusca mea, cu forumurile astea schimbatoare...nu mai stii ce si unde ai publicat:wink:

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Sa va poarte sanatosi,Giorgele!O minunatie!Hai,viseaza alb pe negru,ce urmeaza?Poate o injectie water/methanol?Un intercooler mai mare? :wink:

Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

Ia uitati domniile dumneavoastra ce s-a intamplat cu The Grey:

I-au crescut bicepsii... :grin:

Cred ca arata mult mai fain cu jantele de aliaj, eventual vopsite negru... Si daca nu-ti place cum se vad de sub overfenderele alea, pune niste flanse. Si gume mai usoare. Daca tot nu o bagi la scandal, fa-o frumoasa de la un cap la altu'... :wink:

Sa va bucurati de ea. Mai ales sotia! (Mai stiu un "fericit posesor de masina faina cu automata" care este in "pericol" sa revina pe trocariciul initial. :)))) Tot din motive de nevasta...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Patrol Y61-2004, automatik, cu bunatati

 

@nomad: vor urma niste chestii...tzaka-paka, dar mai incolo, acum am alte prioritati.

 

@optimus: nu sufar flansele. Le-am dat jos si de pe SWB.

 

Pentru alte jante nu mai am bani acum (daca ma-ntrebi, as pune jantele originale pe 17), asa ca o vreme vor ramane jantele astea intoarse, dar cu alte gume (BFG AT probabil, sau altele mai usoare, mai vedem), tot 33-uri.

O sa-mi fie greu sa ma hotarasc. Daca iau gume pe 16 acum, apoi cumva fac rost de jante pe 17, trebe' alte gume again....pana mea, vom vedea, nu-mi capul prea tare acum.

 

 

Pana una-alta, tre' sa termin cu hartzogaraia.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare