Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Nou apropitar de Patrol

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Nou apropitar de Patrol

Bine v-am gasit.
    Cum am spus si in prezentare, mi-am domolit un pic febra de Patrol cu un Y61 LWB, fabricatie 2007.
    O sa revin cat de curand cu poze si cu descrierea masinii dar azi, in timp ce ,,ma jucam cu jucaria'' am constatat o problema (sper sa nu fie): sub vasul de expansiune, mai exista un vas cu capac galben pe care scrie COOLANT LIQUID REFRIGERATOR, cu semne de min-max dar la mine este gol-uscat.
    Poate cineva sa ma ajute cu o informatie privind acest lucru?
    La ce foloseste acel lichid si daca e intr-adevar o problema? (am cautat pe forum subiecte cu acest lucru dar nu am gasit;daca l-am sarit imi cer scuze).
    Va multumesc.

Re: Nou apropitar de Patrol

Acela este "vasul de expansiune", si trebuie sa contina lichid de racire cu nivelul intre minim si maxim, conform marcajelor.

Cel pe care l-ai denumit tu "vas de expansiune" este un vas presurizat, componenta importanta a sitemului de racire, care trebuie sa fie plin pana la refuz.

Completeaza lichid corespunzator in vasul de expansiune, mergi cu masina si verifica nivelul.

Daca vasul presurizat nu are lichid pana la refuz, teoretic trebuie sa aerisesti sistemul conform instructiunilor fabricantului.
    Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Re: Nou apropitar de Patrol

Bine ai venit !
      Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
      Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
      Natura si aventura

Comentariu

Procesare...
      X

Sqreen | Runtime Application Protection