Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61


nissan4x4

Postări Recomandate

Celor care sunt nemultumiti de puterea motorului ZD30, firma NTDD ( furnizor spaniol al fabricii nissan din spania) , le ofera un Powerbox pt cresterea puterii motorului de la 158 CP la 192CP si o crestere de cuplu de +5%.

Pretul acaretului in ro este de 450E ( TVA inclus ) , fara montaj.

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

mestere....nu fi zgarcit cu detaliile...

unde se monteaza ? reglabil ?

asemenea jokerii e mai rarute pentru catarii nostri...

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

mestere....nu fi zgarcit cu detaliile...

unde se monteaza ? reglabil ?

asemenea jokerii e mai rarute pentru catarii nostri...

 

NTDD nu e reglabil , celalalt furnizor , Kuberl e reglabil ..

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

Eu am de racechip.de ....versiunea de 249 euro.Comandat de la ei de pe site,vine in cutie cu cabluri si manual de instalare/exploatare.Costuri de expeditie zero,costuri de instalare zero,foarte multumit de rezultat.

http://www.racechip.it/chiptuning/nissan/patrol/patrol./3.0-dci/index.php

Editat de tzucul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

CRDI....e alta discutie...

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

da, NTDD e numai pt ZD30

 

pai si noi cu tdi de 158 hp ce facem nea Luigi? Tot ZD30 e si asta.....

Nissan patrol Y61, ZD30 DDTI !

 

Sa auzim de bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

Eu am de racechip.de ....versiunea de 249 euro.Comandat de la ei de pe site,vine in cutie cu cabluri si manual de instalare/exploatare.Costuri de expeditie zero,costuri de instalare zero,foarte multumit de rezultat.

http://www.racechip.it/chiptuning/nissan/patrol/patrol./3.0-dci/index.php

 

Se pare ca Racecihip scoate cei mai multi cai putere ( la cipul de 450Euro) , dar cred ca varianta pe care ai ales-o ( cea medie de 250E) e cea mai eficienta cost-power, desi nu imi pot explica diferenta de 200E pt cei cativa cai in plus , e posibil sa fie cumva si alta tehnologie pt varianta de varf.

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

Din ce vad au 3 modele (129e, 250e si 450e) De exemplu pentru CRD ul de 2.8 VM, cel de 129e scoate 134kw, cel de 250e scoate 136kw si cel de 450e scoate 142kw. Diferenta intre cel de 129e si 250e ( inafara celor 2 martoage in plus ) vine cu o garantie de 1 an pentru motor. Cum isi dau ei seama ca motorul se strica din cauza asta? In fine, garantia e praf in ochi, nu o sa fii despagubit niciodata fara o expertiza din partea lor, asta inseamna masina sa ajunga la ei etc. Eu as incerca varianta la 129e sa vedem ce plus aduce. Avantajul fata de chip tunning -ul clasic e ca poti sa o dai jos si sa o montezi ori de cate ori doresti. Ar fi o idee de luat in seama.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

Pai motorul de 2.8 nu crd adica commonrail.

 

Scuze, am uitat sa specific. Cand am zis 2.8 CRD VM, ma refeream la motorul care echipeaza jeep cherokee. Ala este common rail. Nu faceam referire la 2.8 de Nissan, care este clasic.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

Buna,

si eu sunt interesat de un tunning, dar in aceleasi timp ma gandesc si la uzura motorului.

Ai mai multa putere dar si mai multa uzura mai ales daca abuzezi de extra cai pe care ii ai.

Dar tot o sa cumpar unul probabil, la racechip nu are pt patrol de 158CP, macar asta zice webul.

 

Ben

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: powerbox NTDD pt Nissan Patrol y61

 

Buna,

si eu sunt interesat de un tunning, dar in aceleasi timp ma gandesc si la uzura motorului.

Ai mai multa putere dar si mai multa uzura mai ales daca abuzezi de extra cai pe care ii ai.

Dar tot o sa cumpar unul probabil, la racechip nu are pt patrol de 158CP, macar asta zice webul.

 

Ben

 

Racechip nu are decat pt motorul CRDI. Pentru Di nu are. Am optat pentru ChipExpress. Il am de 2 ani, nu am ce sa reprosez. RaceChip sunt ok, am montat pe masina de strada, il am de 100.000km montat (cam 3 ani). Setarile la ChipExpress sunt cele din fabrica, nu am miscat nici un jumper de pe el, la RaceChip am facut un mic downgrade fata de setarile din fabrica ca mi se parea ca-mi da cu fum cand o calcam pe coada ... acum e OK.

Editat de Big.Ursu

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare