Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Swap motor camion 4 cylindri

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Swap motor camion 4 cylindri

E unul la Ploiesti de vanzare cu 2500 euro, inclusiv cutia de viteze ptr TD42 (care iti trebuie daca faci transplant)
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
      E unul la Ploiesti de vanzare cu 2500 euro, inclusiv cutia de viteze ptr TD42 (care iti trebuie daca faci transplant)
      daca reusesc sa duc la bun sfrsit curaterea ruginei si fara multe probleme atunci o sa ma gandesc serios la swapul asta.
      Dar cum am mai zis trebuie sa ma tin cu picioarele pe pamant, daca nu fac eu swapul atunci nu are rost

Ben

Comentariu

Buna, scuzati daca va deranjez iarasi cu swapul meu :):).

Am gasit un motor atleon nissan, 4.0l, turbo, visual pare sa se potriveasca la cutie.

4,0l, 137CP la camion de 7.5t.
        Cu hartiile nu o sa fac nimic, visual nu poate sa stie nimeni ce motor este.
        Ramane doar sa il instalez in patrol.
        Are cineva ceva aexperienta?
        Stie cineva pe cineva care repara motoarele nissan?

Am tot sunat si nu prea am gasit pe nimeni, cei de la reprezentanta au spus sa sun renault trucks.
        Cel mai bine ar fi daca cineva cunoaste un meserias bun care are experienta cu ele.

Ben

Comentariu

Imi cer scuze nu am citit tot topicul dar, de Cummins 6BT 12v, 5.9cc, te.ai interesat? E in 6 pistoane si sub capota de Toyota 80 l.am vazut....
          Off-Road in Waldland

Comentariu

Postat în original de Cristian1 Vezi post
            Imi cer scuze nu am citit tot topicul dar, de Cummins 6BT 12v, 5.9cc, te.ai interesat? E in 6 pistoane si sub capota de Toyota 80 l.am vazut....
            Vreau sa raman in 4 cylindri sa nu mai am treaba cu cartea technica.

motorul de atleon il cumpar cu 700Eu, daca chiar se potriveste la cutia de patrol atunci merita efortul
            Ben
            Ultima editare de Ben 07; 18.sep.2017, 15:59.

Comentariu

Procesare...
            X