Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Noua mea masina

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Noua mea masina

Dragii mei, va prezint noua mea masina

Patrol LWB, 3l, 7 locuri, piele, navi etc - din 2006 . E stock, fara modificari (lucru care imi convine).
    Probleme:
    - parbrizul e fisurat
    -nu are tetierele din spate
    - bordul e cu bulbuci
    -turbina a fost schimbata in Ro

Am gasit-o prin mecanicul la care am fost azi si in care am incredere- el a schimbat turbina si a zis ca imi garanteaza ca nu are alte probleme la motor Nu am reusit sa merg in proba pe strada cu ea pt ca nu are numere, motorul merge frumos si singurul lucru ce mi-a recomandat e o revizie la frane. Pt ca nu a apucat sa fie samsarita - kilometrajul e 270000.

Luni marti sper sa scot numerele rosii. Bordul il imbraca in piele proprietarul saptamana viitoare.
    8500 euro.

Multumesc de sfaturi..si rabdare. O sa deschid un topic separat pt masina...
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1115.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	374,1 KB 
ID:	1040990Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	b53254e0-3d8f-4c2e-8422-547b7a82402b.jpg 
Mărime:	172,6 KB 
ID:	1040986Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1113.jpg 
Mărime:	1,19 MB 
ID:	1040988Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	07b31ee9-ad07-4b17-bf25-aeab22278fff.jpg 
Mărime:	176,0 KB 
ID:	1040987Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1118.jpg 
Mărime:	468,5 KB 
ID:	1040989Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1111.jpg 
Mărime:	390,9 KB 
ID:	1040991Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1110.jpg 
Mărime:	987,7 KB 
ID:	1040985Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	7c31328b-71c4-473b-856a-a5205424f952.jpg 
Mărime:	126,2 KB 
ID:	1040984
    Ultima editare de mushudog; 20.apr.2018, 21:16.

Re: Noua mea masina

`Ai de capu' meu :), da cine e patrolist acuma ! Foarte frumoasa masina. Sa o folosesti sanatos . Cand trec prin Cluj poate ne intalnim. Si eu visez la una asa... da chestia e ca mi-i foarte frag Panzer IV inca si asa ca nu ma lasa inima sa fac pasul .
    Ce mai , iti doresc noroc la ea si sa iti aduca satisfactii !
    Ultima editare de Astral; 21.apr.2018, 07:09.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
    Natura si aventura

Comentariu

Sa te bucuri de ea.
      Too much of a good thing can be wonderful.

Comentariu

Superba, felicitari si sa o folosesti sanatos, sper sa gasesc si eu ceva asemanatoar lunile viitoare cand incep cautarile
        Mercedes G Wolf 461 300GD
        Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Comentariu

Nice rig, cum ar zice baietii "from down under".
          S-o stapanesti sanatos!
          Cînd te-ai nascut, tu ai plîns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Comentariu

@Mushudog: felicitari pentru masinuta !

O foarte buna achizitie.

Foarte bun pretul, delirant de mic pentru un 2006 - daca imi permiti remarca. Nu am vazut pe anunturi masina asta

Cum e ? Alte impresii ?
            Te rog sa lasi cateva randuri in topic si referitor la imbracarea in piele a bordului - s-ar putea sa ma intereseze subiectul in viitorul apropiat...

Hai cu numerele rosii si impresii de pe strada si offroad. Mor de curiozitate sa citesc impresiile tale. Saltul de la Vitara la "autobuz" e urias...

Comentariu

Multumesc de urari!

Azi am primit scaunele din spate (locul 6/7) . Sunt noi noute, nu cred ca au fost folosite deloc.
              Veste buna- Kilometrii sunt reali- impreuna cu actele era si TUV-ul din februarie 2016 - atunci avea 252.000 km.
              Vestea mai putin buna - masina e din 2005 nu 2006 (de fapt pe acte scrie Nov 2014). Nu e bai mare, ca as fi luat-o oricum.

Maine primesc numerele rosii. Revin cu detalii.
              Pana atunci...citesc despre suspensii, cauciucuri si jenti...Apoi troliu si apoi probabil powerbox.

Bordul - manopera 100 eur+materialul (care nu stiu cat costa). Sper sa se rezolve saptamana asta...ca e foarte urat asa cum e.

Comentariu

Asa e si The Grey: an 2004, model 2005, bord bubacios.
                Mi se pare suspect de mic pretul de 100 Eur manopera pt. bord, atata timp cat de imbracat un volan sub 250-300 lei nu gasesti.
                Fa-i bordul, dar lasa-l dreaq de powerbox.
                Daca vrei mai multa putere ai multe altele de facut inainte, astfel incat ZD30-ul sa fie safe.
                @Norian, se mai gasesc, extrem de rar ce-i drept, masini extraordinare la pret "delirant de mic", stiu eu una
                Cînd te-ai nascut, tu ai plîns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Comentariu

Postat în original de giorgel Vezi post
                  Asa e si The Grey: an 2004, model 2005, bord bubacios.

@Norian, se mai gasesc, extrem de rar ce-i drept, masini extraordinare la pret "delirant de mic", stiu eu una
                  Si eu stiu unu' mic si simpatic tare care sigur inca mai are carne pe raftul de sus din frigider.....si altu' cu urme permanente de zgarieturi .....
                  PS: inca nu m-am apucat de biletele alea la loto....da' muncesc si sunt incapatanat

Frumoasa masina.
                  Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                  Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

@mushudog: dupa cum spuneam, sa te bucuri de ea

@giorgel: mda. Am pierdut si eu ieri 5 ore ca sa vad una identica cu a colegului mushudog, cica din 2007, care era inmatriculata in 2006 si care era fabricata in 2005
                    Go figure it out...

Daca stii vreuna "stock", chiar te incurajez calduros sa-mi dai un pont

Greu de gasit si an recent si km putini si ingrijite, un fel de MobyDick Y61-le asta

Comentariu

Si eu zic ca powerboxul mai poate astepta. Eu zic sa pregatesti motorul prima data ca sa fie safe. Sa te dai cu masina ca sa o cunosti si apoi mai vezi tu ce iti mai trebuie.
                      Natura si aventura

Comentariu

Postat în original de Norian Vezi post

Greu de gasit si an recent si km putini si ingrijite, un fel de MobyDick Y61-le asta
                        Pai suntem pe subforumul de Patrol . Daca vrei masini la kilogram , sunt x5, frelander , xtrail si altele de astea cate vrei.
                        Natura si aventura

Comentariu

@Irod: nu cred ca m-ai inteles sau nu ai vrut sa intelegi.

Ce legatura are X5-ul si masinile enumerate de tine cu ce am spus eu ? Ai citit cu atentie ce am spus>? Ma refeream la faptul ca este foarte greu sa gasesti una intr-o stare buna, sa aiba si an cat mai recent raportat la productia lui Y61 si sa fie putin rulata. Tot nu inteleg care e legatura cu ce ai spus tu, poate reusesti sa ma lamuresti. Sau era doar sarcasm ? Am observat ca ai ceva de obiectat la fiecare post al meu - daca ai ceva de spus ma poti contacta in privat si sa rezolvam ce consideri tu ca e de rezolvat.
                          Cred ca e mai productiv asa...

Comentariu

Postat în original de Irod Vezi post
                            Si eu zic ca powerboxul mai poate astepta. Eu zic sa pregatesti motorul prima data ca sa fie safe. Sa te dai cu masina ca sa o cunosti si apoi mai vezi tu ce iti mai trebuie.
                            Prin safe...te referi la montat NADS? Am inteles ca generatia anterioara era cu grenada...so ca pe asta au remediat problema. Sau..am inteles gresit?

Comentariu

blocheaza EGR-ul
                              demonteaza si curata admisia de calamina
                              ar fi buna si o inspectie pe distributie ( sa vezi cat de intins o fi lantul )
                              ing. Luigi PIRSU
                              www.nissan4x4.ro
                              service si tunning NISSAN
                              Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Procesare...
                              X