Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Trebuie sa vand masina si nu stiu cat sa cer pls HELP


crcul

Postări Recomandate

Salut, din motive personale trebuie sa vand masina si nu stiu ce pret sa cer pentru ce dotari/accesorii/modificari am pana la acest moment. Va rog sa ma ajutati.

Masina este Patrol Y61 an 2001, motor 3000: poze: https://www.sunphoto.ro/pandagt/Patrol#.W-Fc0DmI2l4.email

 

 

Dotari:

- autoutilitara N1G in acte 2 locuri

- geamuri electrice ( la sofer cu impuls)

- oglinzi electrice si incalzite

- inchidere centralizata cu telecomanda

- clima

- servodirectie

- airbag sofer plus pasager + laterale ( scaune)

- MP3 player

- diferential spate blocant la buton

- incalzire in scaune sofer plus pasager, cu 2 trepte

- tapiserie din piele ( necesita reconditionat)

- stergatoare + stropitori faruri

- trapa ( din pacate nu functioneaza - mecanism stricat )

Accesorii cadou: sufa cinetica 8 metri, sufa tractare 12m, 2 ocheti HD, scripete, lampa LED cu fir 4m la bricheta

 

 

 

Detalii modificari:

- Kit suspensie Iron Man nou ( arcuri + amortizoare + amortizor directie) + 5cm - 1000 eur cu montaj

- flanse acrcuri noi + 3cm 100 eur

- kit coborare cutie viteze 100 eur cu montaj

- tendoane HD punte spate 400 eur

- bara directie punte fata HD + reglabila 350 eur

- bara fata metalica tip ARB SAHARA cu suport troliu HD - ranforsat (+ semnalizari si proiectoare ) 1000 eur

- Troliu Superwinch TS 13500 lbs ( 6100 kg) nou , comanda cu fir, cutie solenoizi montata sub capota cu siguranta separata - 1500 eur cu montaj in bara

- proiectoare suplimentare pe bara fata HELLA 100 eur

- bara spate metalica tip ARB cu lampi stop pe frana si semnalizari 1000 eur

- MRL-uri AVM 445 noi 200 eur cu montaj

- carlig remorcare HD cu prindere ranforsata pe sasiu, cu 2 capete ( bila standard noua si ochet tractare ) 300 eur

- pachet modificari NADS ( valve Tilix, Oil Catch Can, Swirl mod, EGR Block, ceas boost, senzor EGT ( temp gaze evacuare) cu setare de alarma la o anumita temperatura totul nou- 350 eur

- evacuare custom turbo - back noua diametru 76 cm 700 eur

- jante ENKEY NSR 10J, et -55, reconditionate ( sablate + vopsite electrostatic + schimbat suruburi + piulite inox) plus prelucrate mecanic pentru potrivire butuc patrol 1000 eur

- anvelope Lee Cooper Discoverer STT PRO noi 35 x 12.5 x 15 ( trecute in cartea masinii) 1000 eur ( factura )

- statie CB President + antena President montata pe bara fata noi 100 eur

TOTAL cost piese evaluate pret real ( nu pretul de nou): 9200 eur

 

Consumabile schimbate si reparatii:

- kit ambreiaj NISSAN original ( placa + disc + rulment ) 1000 eur cu montaj ( factura)

- cilindru receptor si pompa ambreiaj noi + lichid 100 eur ( factura )

- revizie completa motor ( filtre MANN si KNECHT, ulei MOTUL ) 150 eur ( factura )

- decarbonizat motor

- revizie punte fata completa cu piese NISSAN originale (simeringuri, rulmenti, ulei etc) 500 eur ( factura)

- revizie punte spate - diferential blocant 500 eur

- ulei schimbat in cutie viteze si cutie transfer 150 eur ( factura )

TOTAL: 1900 eur

 

 

Care credeti ca ar fi pretul corect pentru un astfel de utilaj ?

La sfarsit de drum..asfaltat..:)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Trebuie sa vand masina si nu stiu cat sa cer pls HELP

 

Man, super masinuta si intretinere exemplara din detaliile date.

9000 plus 1000 plus pretul dat pe masina initial este pretul corect.

Cat vei lua pe masina,asta este alta discutie, din pacate.

 

Doar dandu-ne cu parerea - motorul din seria aia " bomba" ca si incadrare in ani, este ok, eu ,parerea mea ca assta ai cerut-pareri-cred ca nu poti sa o vinzi decat unui pasionat , pregatit sa dea pe asa acaret minim 10000E si care stie ce cumpara... situatie ideala si extrem de rara.

Ca oferte de luat bani putini sa iti faci treaba -urgenta ta amintita initial- poate ca o sa primesti ceva dar la o alta valoare.

Probabil ca vei gasi binevoitori sau doritori sa iti dea ceva in jur de 5-7000-8000E rapid dar sincer , eu personal cred ca nu merita sa vinzi asa masina cu atare investitii sub 10000E. Tu iti stii insa mai bine situatia si nevoia de bani.

 

Sa nu uitam ca un Patrol utilitatar -scurt /2 locuri - se vinde de la 3500 la 6000E in functie de cat de bine se tine. Orice om normal-noi suntem aia anormali- te va compara cu ala de la Arad de 4500E cu foto super ok si gauri in sasiu...si tu vei pierde timp si nervi cu explicatii...daca te suna...

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Trebuie sa vand masina si nu stiu cat sa cer pls HELP

 

ca si gluma sper sa fie luata ca atare ....sa nu vada consoarta ceea ce ai scris aici si cat au costat up-gradeurile :h5

 

ca si pret orientativ intre 8000 si caat se poate mai sus.

bafta la vaanzare:2dr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare