Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reconditionare/modificare Terrano II 2.4i

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Reconditionare/modificare Terrano II 2.4i

Asa cum este si titlul topicului as dori sa incep mai intai prin a cerceta cine ma poate ajuta cu reconditionarea / modificarea utilajului pe care o sa-l descriu in pozele de mai jos :
    Ce as vrea sa aflu si cred ca sunt mai multi oameni in situatia mea :
    - De unde pot cumpara niste anvelope offroad la niste preturi cat de cat rezonabile ( ma intereseaza BFG Mud Terrrain 235/75/r15 indice 105 s ca atat am in talon sau ce merge maxim pe jantele pe care le am si cam cata bataie de cap ar fi sa omologhez?)
    -Masina e cam rusty pe dedesubt si are cateva pete de rugina si la contraripi vreau sa stiu un atelier care poate sa curete si sa terosoneze foarte bine genul asta de masina , nu exclud nici curatarea (sablarea +grunduire +vopsire sasiu+ punti )Vreau sa arate brici pe dedesubt!
    -Conductele de frana sunt cam ruginite si as vrea sa le inlocuiesc!(se pot face si custom?)
    - Bucse de poliuretan (au avantaje? si care ar fi alea!)
    -Verificare instalattie electrica!
    -Bara fata metal care sa incorporeze si troliul de firma /sau cutom!
    -Bull-bar de cumparat sau custom
    -Traseu evacuare de inox+cataliztor+finala(complet)
    -Gresare tot ce misca si nu numai sub masina-cruce/rulmenti etc
    -Mica problema cu joc volan(caseta de directie trebuie reglata sau ceva bucse nu stiu exact!)
    -Roof rack firma sau custom (trebuie sa nu imi acopere trapa )
    -Role ghidaj cablu troliu

Inafara de cauciuce si traseu de evacure care nu pot sa rezolv in alta parte (pot sa si sabez sasiul si punti sau ce mai merge sablat pe alice ) as vrea sa stiu daca cunosteti sau e cineva cu un atelier care e in stare sa se bage la operatiunea asta!
    Mai astept si alte idei din partea vostra !
    B.B.B. -BIG BAD BUG!
    T44

Re: Reconditionare/modificare Terrano II 2.4i

fata
    B.B.B. -BIG BAD BUG!
    T44

Comentariu

lateral
      B.B.B. -BIG BAD BUG!
      T44

Comentariu

salut! stie cineva unde sunt seriile pe un terrano I din 1989 in doua usi,2.4benzina

Comentariu

Procesare...
        X