Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ULEIURI NISSAN R20 ( TERRANO II ) - please HELP

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: ULEIURI NISSAN R20 ( TERRANO II ) - please HELP

Ba am citit cu mare atentie topicul, dar e alt motor, alta cutie, alta distractie :) Mersi oricum pentru pontul cu Valvoline, folosind aplicatia Valvoline de aici se cam confirma lista de la magazin, adica:

Differential, front: Capacity 1,3 liter - SynPower TDL 75W-90, DuraBlend GL-5 75W-90, HP GL-5 80W-90, HP GL-5 85W-140
    Differential, rear, limited slip (numai asa apare, deci banuiesc ca toate cu motorul de 3.0D au LSD): Capacity 2,8 liter - HP GL-5 80W-90 LS
    Transmission, manual 5/1: Capacity 3,5 liter - SynPower TDL 75W-90, DuraBlend GL-4 75W-80, DuraBlend GL-4 75W-90, HP GL-4 80W-90, HP Gear Oil GL-4 SAE 80W
    Transferbox: Capacity 2,3 liter - SynPower TDL 75W-90, DuraBlend GL-4 75W-80, DuraBlend GL-4 75W-90, HP GL-4 80W-90, HP Gear Oil GL-4 SAE 80W

Nu precizasem ca e cutie manuala, scuze. Deci atunci astea or fi. Aveti recomandari de uleiuri? La magazin mi-au zis de ex ca pt cel de cutie pot aduce Valvoline cu ~50lei sau altceva nemtesc cu 30lei. Nu e cazul sa ma zgarcesc?

Comentariu

eu zic ca nu e ok sa te zgarcesti la uleiuri....
      Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
      Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
      Natura si aventura

Comentariu

Intr-adevar NU este bine sa te zgarcesti la uleiuri, un lucru important insa este sa nu platesti ceva si sa primesti "altceva" :( ! Eu am luat uleiurile de la un distribuitor de uleiuri Valvoline, deocamdata nimic "suspect".
        Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul
        NISSAN DRIVER

Comentariu

Salutare,

Posed un Terrano 2 din 2004, cutie automata, motorul de 3.0 Diesel, 113 Kw. Ar putea cineva sa ma ajute sa ma lamuresc daca pot sa pun in cutia de viteze ulei de transmisie de la Royal Purple?
          Adica acesta: http://www.royalpurpleconsumer.com/p...mission-fluid/

Multumesc!

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection