Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turbina pe 2.7 Td

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Turbina pe 2.7 Td

Va salut...ma numesc Radu Delicote (Make), am un Nissan Terrano 2 din '96, cu motorul de 2.7 diesel-acela de 100 de cai. Cineva mi-a soptit ca este acelasi motor ca modelul de 125 de cai, doar ca nu are turbina. Intrebarea mea este daca as putea sa ii pun o turbina fata sa modific componentele motorului si cat imi va afecta consumul...va multumesc anticipat
    Scot fum din A/T-uri

Re: Turbina pe 2.7 Td

inbunatatesti performantele iar consumul intre 3-10% mai putin
    cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!

Comentariu

Si pot sa o pun direct pe motor? Sau trebuie sa mai umblu si prin alte parti?
      Scot fum din A/T-uri

Comentariu

Nu vreu sa te dezamagesc dar motorul tau are turbina Garett , ce nu ai este intercooler si nu poti sa-l montezi decat daca schimbi si turbina pe varianta de 125 CP ca nu sunt identice. Nu stiu daca merita la nou piesele costa mult: turbina 2800 ron intercoolerul 1300 ron si mai necesita mici modificari (prindere , decupat capota pentru ventilarea intercoolerului etc) Dezmembrat nu prea gasesti modelul nou
        0747967945
        kiss.zoltan@offroadmania.ro
        Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Comentariu

Char daca bagi turbina si intercooler-ul tot nu ajungi la cei 125CP, la modelul de dupa 97 (motorul TD27Ti) pompa de injectie este asistata electronic! Arderea e mai eficienta. Are alte injectoare, supapele sunt mai mari. Desi cele doua motoare seamana ........ sunt multe repere ce difera!
          ing. Luigi PIRSU
          www.nissan4x4.ro
          service si tunning NISSAN
          Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Va multumesc mult de tot ca m-ati lamurit.

Cu stima
            Scot fum din A/T-uri

Comentariu

Procesare...
            X