Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Turbina pe 2.7 Td


Make

Postări Recomandate

Va salut...ma numesc Radu Delicote (Make), am un Nissan Terrano 2 din '96, cu motorul de 2.7 diesel-acela de 100 de cai. Cineva mi-a soptit ca este acelasi motor ca modelul de 125 de cai, doar ca nu are turbina. Intrebarea mea este daca as putea sa ii pun o turbina fata sa modific componentele motorului si cat imi va afecta consumul...va multumesc anticipat
Scot fum din A/T-uri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Turbina pe 2.7 Td

 

Nu vreu sa te dezamagesc dar motorul tau are turbina Garett , ce nu ai este intercooler si nu poti sa-l montezi decat daca schimbi si turbina pe varianta de 125 CP ca nu sunt identice. Nu stiu daca merita la nou piesele costa mult: turbina 2800 ron intercoolerul 1300 ron si mai necesita mici modificari (prindere , decupat capota pentru ventilarea intercoolerului etc) Dezmembrat nu prea gasesti modelul nou

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Turbina pe 2.7 Td

 

Char daca bagi turbina si intercooler-ul tot nu ajungi la cei 125CP, la modelul de dupa 97 (motorul TD27Ti) pompa de injectie este asistata electronic! Arderea e mai eficienta. Are alte injectoare, supapele sunt mai mari. Desi cele doua motoare seamana ........ sunt multe repere ce difera!

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare