Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

terrano II cu look de aro 10


manolo

Postări Recomandate

Ideea mi-a fost data de un membru al acestui club, de a pune cateva poze cu masina mea, un hibrid construit de mine dintr-un Nissan Terrano II si Aro 10, si am sa va fac o scurta istorie a acestei masini de la inceputul constructiei si pana in prezent: in anul 2001 am cumparat un terrano II cu 4 usi rasturnat si de aici a inceput toata nebunia, in prima faza am vrut sa pun mecanica pe un IMS pe care il aveam, dar studiind mai bine proiectul munceam foarte mult, considerand k nu se merita m-am orientat la un aro 10, si asa in fiecare an am muncit cate un pic si in 2009 am hotarat sa il termin si de 3 saptamani colind impreuna cu prietenii mei muntii Gorjului. imi pare rau ca nu am poze din timpul constructiei dar va atasez cateva poze cu "tantzarul" meu in faza finala.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Oroles

Re: terrano II cu look de aro 10

 

Foarte reusita !!!!! Aproape ca mi-e ciuda pe tine, am avut si eu un aro 10 cu motor de WV, dar am renuntat la proiect din cauza RAR, prea batuti in cap. Sa o namolesti sanatos !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: terrano II cu look de aro 10

 

Banuiesc ca ai pus coaja de aro pe sasiul de terrano........... care era scurt? Meriti felicitari pt realizare, si astept ceva poze din timpul realizarii "tantarului"..........

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: terrano II cu look de aro 10

 

Banuiesc ca ai pus coaja de aro pe sasiul de terrano........... care era scurt? Meriti felicitari pt realizare, si astept ceva poze din timpul realizarii "tantarului"..........

 

 

 

terrano era cu 4 usi....era lung si am mai taiat din sasiu,l-am facut dupa cotele Aro-ului. multumesc pt felicitari dar mai am mult de munca la el, vreau sa il modific din nou k am vazut in teren acum lipsurile si vreau sa le remediez si o sa fac poze la modificarea pe care o planuiesc

P.S. Nu am facut poze de la inceputuri pt k nu mi-a trecut prin cap sa imi salvez istoria muncii....imi pare rau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare