Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pompa de apa Terrano2


Tudor Vreme

Postări Recomandate

Trebuie sa schimb pompa de apa la Terrano-ul meu, am un sunet de rulmenti frecati din zona ei si nu m-as risca sa se gripeze.

La rece apare un sunet de rulment uzat clar, dupa ce se incalzeste motorul nu se mai aude, dar eu simt ca nu-i OK ceva. Am fost la service si ei spun ca e totul OK sa nu-mi fac probleme, pentru ca nu se aude nimic ( dar pe motorul cald ), eu sint cam patit cu aces OK al lor, asa ca e mai bine sa schimb.

E vorba de motorul 2,7 TDi de 92 Kw

intrebarea mea este:

Pompa de apa de cumparat am gasit in Timisoara un AT care e cu viscocuplaj inclus - se gasesc si pompe fara viscocuplaj, e bine sa iau cu sau fara?

Trebuie sa schimb si rola intinzatoare a curelei, stiti cumva ce trebuie sa caut?, cei de la magazin mi-au spus ca nu au asa ceva in sistem.

As schimba totul sa fie OK sa nu mai am dureri de cap mai ales acum la inceput de iarna.

merci,

Terrano2 - 2.7 TDi/2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Pompa de apa Terrano2

 

Totusi am nevoie de sfatul vostru, sa macar trimiteri de unde si ce merita sa iau, inclusiv daca stie cineva rola de intindere ce cod are sau daca se schimba doar rulmentul...

Astept sfaturile voastre,

Merci

Terrano2 - 2.7 TDi/2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare