Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

jante J8 pe terrano II

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• jante J8 pe terrano II

Salutare,

Fiind cam nestiutor in domeniul Terrano, as vrea sa aflu cateva lucruri:

1. Distanta intre prezoane este aceeasi cu cea de la celelalte japoneze mari (adica 139,7)? Asta ca sa stiu daca jantele de pe Patrol se potrivesc pe Terrano II.

2. A pus cineva jante cu J8 pe Terrano II (stock), si daca da, nu a avut probleme cu atins roata in diverse locuri? (va rog sa specificati dimensiunea cauciucurilor pe care le aveti; jantele la care ma refer sunt din al).

3. Cauciucurile 235/70/16 sunt cam inguste pentru jante J8? Eu banuiesc ca da.

Nu-i lucru mai al dracului pe lumea asta ca norocul altuia.

Re: jante J8 pe terrano II

Postat în original de theorg13 Vezi post
    Salutare,

1. Distanta intre prezoane este aceeasi cu cea de la celelalte japoneze mari (adica 139,7)? Asta ca sa stiu daca jantele de pe Patrol se potrivesc pe Terrano II.

2. A pus cineva jante cu J8 pe Terrano II (stock), si daca da, nu a avut probleme cu atins roata in diverse locuri? (va rog sa specificati dimensiunea cauciucurilor pe care le aveti; jantele la care ma refer sunt din al).

1. Distanta dintre prezoane este aceasi, jantele de Patrol merg.
    2. eu nu am avut asa jante inca. ca dim. maxima de cauciuc am avut 245/70/16 si intra fara sa atinga pana la 31x10,5/15 dar trebuie jante cu ET spre 0. cica jantele de tabla de la Patrol ar fi perfecte.
    3.cam inguste da
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
    Natura si aventura

Comentariu

Postat în original de theorg13 Vezi post
      Salutare,

1. da se potrivesc eu tocmai am achizitionat un set care erau pe un patrol.

2. jantele pe care le-am achizitionat sunt de aliaj 8J si cu cauciucuri 31x10.5x15 si ating in pragul din interior (in spatele aripei, deci nu pot coti prea mult ca urmare inca nu le-am montat)

3. sunt inguste pentru 8J acele cauciucuri

Comentariu

Pe jantele 8J ar trebui cauciucuri mai late ... cauciucuri care nu prea ti-ar intra pe T2 decat daca "le tai" din inaltime . Jantele 7J ar fi perfecte...
        consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Salut
          Atentie la gaura centrală a jantei de patrol pentru că este mai mare decât janta de terrano si va sta doar pe presoane fără a se centra si pe butucul roţii
          Ultima editare de Astral; 28.nov.2014, 22:16.

Comentariu

Procesare...
          X