Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nissan Terrano II 2.7 scoate fum alb

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Nissan Terrano II 2.7 scoate fum alb

Buna ziua in primul rand pentru toata lumea . Am achizitionat masina cam de o luna cu cateva probleme , cea mai sacaitoare find ca se oprea motorul in mers . Toate bune si nu prea frumoase , am citit forumul si am ajunt sa scot sita de la pompa de injectie , am curatat-o , am montat sita la loc si tot asa se comporta masina .Am zis ca e pompa de injectie asa ca am schimbat pompa .Problema cu opritul motorului este rezolvata in problema fumului a ramas ....Orice idee e binevenita . Multumesc !

Re: Nissan Terrano II 2.7 scoate fum alb

daca este fum alb ..e ceva mai dureros... papa si ceva ulei deci .....bataie de cap segmenti eventual cuzineti .. sa ai spor
    Prahova 4x4

Comentariu

Postat în original de sel Vezi post
      Buna ziua in primul rand pentru toata lumea . Am achizitionat masina cam de o luna cu cateva probleme , cea mai sacaitoare find ca se oprea motorul in mers . Toate bune si nu prea frumoase , am citit forumul si am ajunt sa scot sita de la pompa de injectie , am curatat-o , am montat sita la loc si tot asa se comporta masina .Am zis ca e pompa de injectie asa ca am schimbat pompa .Problema cu opritul motorului este rezolvata in problema fumului a ramas ....Orice idee e binevenita . Multumesc !
      Fumul....cum miroase ? Daca miroase dulceag, atunci e dusa garnitura de chiulasa....
      Merita sa urmaresti:
      a) nivelul antigelului in vasul de expansiune
      b) culoarea antigelului in vasul de expansiune
      c) daca apar bule in vasul de expansiune
      d) uleiul sa nu fie urme de antigel in el
      e) daca furtunele de apa se intaresc exagerat
      Ultima editare de Astral; 04.mai.2013, 10:28.
      NADS Fitted
      Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.
      Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Comentariu

de vina a fost pompa de injectie , am schimbat-o si totul a fost ok pana acum cateva zile cand a inceput sa curga motorina pe la capacul de la pompa de injectie. Am incercat sa mai strang cele 4 suruburi insa degeaba . Stie cineva cum as putea remedia problema ? multumesc

Comentariu

O alta pompa sau incearca repararea ei.

In legatura cu fumul,cateva verificari inainte sa intri in ea serios:
          -as observa injectoarele in ce stare sunt
          -starea chiulasei
          -o verificare a turbinei,o curatare

Respect,Iulian

Comentariu

Procesare...
          X