Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Bec ABS

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Bec ABS

De cand am luat masina, am o problema, nu ma deranjeaza dar as vrea sa o remediez...
    Mi se aprinde becul abs, uneori la viraje mari spre stanga, si are un comportament ciudat la franare uneori, dar asta inainte sa apara eroarea iar in acest timp se aud niste sunete ca si cum o sarma ar agata in roti, alteori nu are figuri. Nu ma deranjeaza f tare, pentru ca apare doar uneori. Cand am reparat etrierul si schimbat placutele pe fata, mecanicul mi-a spus ca firul de abs freca pe undeva...sa fie oare asta problema?

am deja 20 000 de km cu el si nu am avut nici o problema de alt fel la franare.
    as vrea sa stiu orientativ ce-ar putea fi...

Re: Bec ABS

obligatoriu tester sa nu bajbaii
    pot fii mai multe cauze

Comentariu

Si la mine se aprinde dupa viraj stanga si nu atinge nicari , nici eu nu am pus testerul dar cred ca i legat si de senzorul g de dub scaunul sofer!
      VIATA-I GREA DAR TRECE !!!

Comentariu

simptomele sunt cam aceleasi cu a tale, deci nu e abs?:)

Comentariu

Postat în original de teo pes Vezi post
          Si la mine se aprinde dupa viraj stanga si nu atinge nicari , nici eu nu am pus testerul dar cred ca i legat si de senzorul g de dub scaunul sofer!

Cu senzorul de sub scaun sofer aveam problema cu AIR BAG-ul.Am mers mult cu Teranno.
          Cauta un "jumper "de ABS imprumut si inlocuieste-l pt verificare.
          "Toata lumea este revoltata de ceea ce se intampla in toata lumea."

Comentariu

bun sfat
            alte sugestiii? ce preturi au senzorii astia de abs la terrano? am vazut de la 500 la 1100
            Ultima editare de Astral; 20.nov.2014, 23:19.

Comentariu

Si eu am fix aceiasi problema,sunt curios cum o rezolvati,eu am schimbat si pompa si discuri si lichid...

Comentariu

Procesare...
              X