Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Roof rack Terrano sau ceva pt prinderea rezervei deasupra

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Roof rack Terrano sau ceva pt prinderea rezervei deasupra

Rezerva e mare si grea, usa spate slabuta, dupa ceva iesiri in teren incepe sa scoata sunete puternice la orice denivelari sau vibratii, singura metoda pe care mi-o imaginez e sa mut rezerva deasupra masinii... ceva idei?!
    PS
    si ma refer la R20 lung fara barE transversale sau ale metode de prindere
    Ultima editare de Astral; 08.iul.2015, 15:07. Motiv: Bara - barE ! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=869609#post869609
    Mercedes G Wolf 461 300GD
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Re: Roof rack Terrano sau ceva pt prinderea rezervei deasupra

Nimeni nimic? Macare o idee unde sa gasesc un roof rack sau daca s-ar putea adapta unul de la o alta masina

Comentariu

Postat în original de bogus Vezi post
      Nimeni nimic? Macare o idee unde sa gasesc un roof rack sau daca s-ar putea adapta unul de la o alta masina
      Un roof rack iti poti face in 2-3 locuri prin zona Bucuresti, dar costa.
      La Cluj cred ca te pot ajuta cei din zona.

Eu l-am facut in regim propriu, ajutat de un nene care se pricepe la astfel de lucrari, insa pot sa iti spun ca trebuie pusa amprenta serios pe prinderea suportului de roata...altfel la peste 1000-2000 de km de drum in regim offroad vor ceda sudurile datorita vibratiilor sau a socurilor.

Cat despre intrarea in parcarile subterane...istorie din momentul in care se muta roata sus.
      Azi refuzi sa participi la viata publica.
      Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Comentariu

Salut cred ca ar fi mai potrivita o bara spate metalica cu suport pentru roata de rezerva,daca pui roata de rezerva pe masina o sa-i ridici centrul de greutate si masina devine instabila in curbe si pe inclinati laterale
        Ultima editare de Astral; 12.iul.2015, 21:30.

Comentariu

M-as mira ca vreo 20kg pe acoperis sa-i modifice centrul de greutate, dar idee cu bara spate cu suport parte interesanta, ce nu intaleg e daca voi fixa roata pe bara cum mai deschid portbagajul, ai cumva vreo poza de la o astfel de instalatie?

Comentariu

Suportul pivoteazape un ax iar la celalalt capat trebuie un sistem de prindere pe caroseriecu un sistem de inchidere deschidere rapid ,gasesti pe forum sistemulla la care fac referire
            Ultima editare de Astral; 12.iul.2015, 23:25. Motiv: N-am vazut in viata mea cuvantul "aCx" !!!

Comentariu

Rezerva e mare si grea, usa spate slabuta, dupa ceva iesiri in teren incepe sa scoata sunete puternice la orice denivelari sau vibratii, singura metoda pe care mi-o imaginez e sa mut rezerva deasupra masinii... ceva idei?!
              PS
              si ma refer la R20 lung fara barE transversale sau ale metode de prindere
              Citeste si aici :
              http://forum.club4x4.ro/showthread.p...ight=portbagaj

Comentariu

Cauta la iroman niste suporti de portbagaj,setul are 8 bucati dar tie iti trebuiesc numai 4,eventual pe ceilalti îi vinzi.Suportii îi unesti intre ei cu un profil rectangular si obtii 2 bare pe care sudezi un suport pentru roata.Operatiune simpla si usor de facut.
                Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..
                Off-road Alyon Team

Comentariu

Postat în original de dulceanu ionel Vezi post
                  Cauta la iroman niste suporti de portbagaj,setul are 8 bucati dar tie iti trebuiesc numai 4,eventual pe ceilalti îi vinzi.Suportii îi unesti intre ei cu un profil rectangular si obtii 2 bare pe care sudezi un suport pentru roata.Operatiune simpla si usor de facut.
                  sau apelezi la Dulceanu Ionel si iti face unu sanatos la un pret corect ;)
                  Natural Disaster Response Operations

Comentariu

Eu am deja bare transversale de la Thule care sunt pt Terrano, practic acum ma gandesc adaptarea unui porbagaj de genul celor de pe Logan Van sau Dokker pe care second poti sa-l iei undeva la 6-700 lei
                    http://olx.ro/oferta/portbagaj-logan...tml#7ae5f2162b
                    http://www.renault-serus.ro/blog/wp-..._32821_1_6.jpg

Comentariu

Postat în original de timberland0910 Vezi post
                      sau apelezi la Dulceanu Ionel si iti face unu sanatos la un pret corect ;)
                      Cine este persoana la care faci referire, este tot din Cluj?

Comentariu

Galati.....

Comentariu

uita-te la pozele mele sa vezi ce portbagaj dumnezeiesc mi-a executat mister Ionel ;) tot bare de care zici tu ca ai am avut si eu dar au plecat spre Pata Rat :D
                          Natural Disaster Response Operations

Comentariu

Procesare...
                          X

Sqreen | Runtime Application Protection