Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Terrano din 2001 cu 2 baterii?


andreyu334

Postări Recomandate

Bun gasit la toti colegii de pe forum

O intrebare la posesori/cunoscatori de Terrano.Este posibil ca un Nissan Terrano motor 2700 cmc din 2001 sa aibe 2 baterii?Gen Toyota Land Cruiser?Mentionez ca e vorba de motorul Diesel de 2700 cmc.

Sau sa fie aceasta o "inventie" a fostului proprietar?

Cei care au mai intalnit sau stiu poate ma pot lamuri putin.

Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Terrano din 2001 cu 2 baterii?

 

cum exista un loc parca anume pregatit pe partea stanga, exact in oglinda cu cel cu bateria si pe mine ma bate gandul sa mai montez una, daca ai deja una montata poate pui ceva poze si cateva detalii tehnice ca cel putin pe mine ma intereseaza, am aceeasi model, motorizare si an de masina

Mercedes G Wolf 461 300GD

Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Terrano din 2001 cu 2 baterii?

 

Bun gasit la toti colegii de pe forum

O intrebare la posesori/cunoscatori de Terrano.Este posibil ca un Nissan Terrano motor 2700 cmc din 2001 sa aibe 2 baterii?Gen Toyota Land Cruiser?Mentionez ca e vorba de motorul Diesel de 2700 cmc.

 

Nu stiu daca e modelul 2001, dar SE POATE !

 

Am vazut o astfel de modificare pe un Terrano 2, 2700 cmc , la care s-a suplimentat acest upgrade cu un alternator de BMW (nu ma intreba ce model ca nu imi aduc aminte) :al

 

L-am cunoscut pe proprietar la trialul de la Tintea si pot sa iti spun ca stie ce face din masina aia.

 

Piticu' stieeee :grin:

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Terrano din 2001 cu 2 baterii?

 

Un Nissan poate sa fie cu doua baterii de la mama lui. Cam toate care sunt facute pentru Tarile Nordice sunt asa. Eu am avut doua Nissan Patrol care aveau doua baterii legate in paralel. Acelasi lucru e valabil si la Terrano.

Oricum, toate au pe contraaripa stanga loc pentru a doua baterie.

73 de adi - yo2bt ...altfel spus - TOATE CELE BUNE :hi

ORCA - Off Road Club Arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Terrano din 2001 cu 2 baterii?

 

Uita-te la cabluri, borne, izolatii... daca sunt la fel la ambele baterii, inseamna ca sunt 90% sanse sa fie din fabrica. E foarte greu sa gasesti cabluri originale,borne etc. ca sa pui a doua baterie si sa arate ca din fabrica. Modificarile se vad destul de usor.

In poza vad ca au inclusiv protectii la borna +, rar vezi ca la o a doua baterie pusa de proprietar sa-i puna si protectia aceea.

Editat de Cornel4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Terrano din 2001 cu 2 baterii?

 

din ce tara provine masina? pare extrem de ingrijita , ori cel ce a avut-o chiar e om serios ori a pregatit-o pentru vanzare. Ar trebui sa te asiguri ca partea de transmisie e in mintile ei. Trebuie musai sa te lase sa mergi cu ea si sa o incerci si pe 4x4H si 4x4L.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare