Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Snorkel pe Terrano 2

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Snorkel pe Terrano 2

Azi mi-am montat snorkelul de Ford Ranger pe Terrano 2, a fost relativ simplu dar a luat citeva ore bune de lucru.
    Snorkelul este ok, si se potriveste destul de bine pe aripa de terrano 2, doar trebuie multa atentie la pozitionarea pe aripa in asa fel incit sa se aseze bine. Trebuie pus cit de in fata permite snorkelul, lucru care ajuta oricum la tubulatura flexibila pina la flitrul de aer. E nevoie de o freza de 93 mm pentru aripa si aripa interioara, asta costa cam 100 lei ( pentru metal ), un silicon de montaj cca 20 lei si cam atit.
    Nu am intimpinat probleme mari, doar decupajul la ornamentul de cheder a fost un pic mai ciudat de facut.
    Snorkelul l-am luat de la Gepetto si am luat un cyclon head pentru el, pe care l-am montat. Deci totul e ok acum, ma duc in test sa vad cit praf adun in borcan.
    A trebuit sa dau aripa jos pentru a-l monta, am vrut sa evit asta, dar nu se poate fara. Oricum e usor de scos si de pus inapoi, deci mai bine sa faceti asa.
    Fișiere atașate
    Terrano2 - 2.7 TDi/2000

Re: Ce tip de anvelope putem pune pe Nissan Terrano 2 ?

Aveti si rezultatul dupa primul drum pe malul Timisului
    Fișiere atașate
    Terrano2 - 2.7 TDi/2000

Comentariu

Faina lucrare, da nu pui si ulei ?
      Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
      Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
      Natura si aventura

Comentariu

Nu stiu sa se puna ulei, in documentatia pe care am gasit-o pina acum nu am gasit vreo referire, dar mai caut.
        Terrano2 - 2.7 TDi/2000

Comentariu

Procesare...
        X