Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

martor 4x4 palpaie in bord in timpul mersului


Cneazu

Postări Recomandate

Buna,

 

De cateva zile am observat ca dupa ce cuplez 4x4 usor (prima treaptza) si rulez, cand incepe sa creasca viteza masinii, incepe sa palpaie...chiar se stinge si se aprinde iar. Oare ce ar pute avea? O sa ii fac revizia dupa ce vremea imi permite, sper sa nu fie o problema ca rulez asa cu ea...

Nu are sunete, nu se aude nimic, merge impecabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: martor 4x4 palpaie in bord in timpul mersului

 

Terrano are aceeasi cutie de transfer ca Patrolul?

 

Switch-ul de 4x4 sau firele acestuia.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: martor 4x4 palpaie in bord in timpul mersului

 

Buna,

 

De cateva zile am observat ca dupa ce cuplez 4x4 usor (prima treaptza) si rulez, cand incepe sa creasca viteza masinii, incepe sa palpaie...chiar se stinge si se aprinde iar. Oare ce ar pute avea? O sa ii fac revizia dupa ce vremea imi permite, sper sa nu fie o problema ca rulez asa cu ea...

Nu are sunete, nu se aude nimic, merge impecabil...

 

Aceeasi problema am si eu de cand am luat masina. Palpaie non stop si la viteza de peste 60km/h sta aprins fara sa mai palpaie. Se pare ca problema ar fi de la firele de pe cutia de transfer, contacte imperfecte. Atata timp cat cupleaza bine, le las sa se aprinda in bord :grin:

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare