Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

martor 4x4 palpaie in bord in timpul mersului

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• martor 4x4 palpaie in bord in timpul mersului

Buna,

De cateva zile am observat ca dupa ce cuplez 4x4 usor (prima treaptza) si rulez, cand incepe sa creasca viteza masinii, incepe sa palpaie...chiar se stinge si se aprinde iar. Oare ce ar pute avea? O sa ii fac revizia dupa ce vremea imi permite, sper sa nu fie o problema ca rulez asa cu ea...
    Nu are sunete, nu se aude nimic, merge impecabil...

Re: martor 4x4 palpaie in bord in timpul mersului

Terrano are aceeasi cutie de transfer ca Patrolul?

Switch-ul de 4x4 sau firele acestuia.
    Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Asta nu as putea sa iti zic, poate ne zic baietii care se pricep...da simptomele incolo ma duc si pe mine...

Comentariu

Postat īn original de Cneazu Vezi post
        Buna,

De cateva zile am observat ca dupa ce cuplez 4x4 usor (prima treaptza) si rulez, cand incepe sa creasca viteza masinii, incepe sa palpaie...chiar se stinge si se aprinde iar. Oare ce ar pute avea? O sa ii fac revizia dupa ce vremea imi permite, sper sa nu fie o problema ca rulez asa cu ea...
        Nu are sunete, nu se aude nimic, merge impecabil...
        Aceeasi problema am si eu de cand am luat masina. Palpaie non stop si la viteza de peste 60km/h sta aprins fara sa mai palpaie. Se pare ca problema ar fi de la firele de pe cutia de transfer, contacte imperfecte. Atata timp cat cupleaza bine, le las sa se aprinda in bord
        ~ Silence is a gift ~
        ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

Procesare...
        X