Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Terrano meu :)

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Terrano meu :)

Salutare tuturor si bine v-am gasit

Ma numesc Cristi, si cred ca am putina experienta la Nissan, si 4x4 in general. dar loc sa mai inveti este tot timpul.

M-am pricopsit si eu cu un terrano 2 an 2004 mot 2.7 tdi a fost un pret f bun , modelul acela simplu fara bandouri pe usi, anul asta vreau sa mai lucrez putin la el.

pana acum am reparat directia clasic pe fata, mai am bratele ce tin puntea pe spate (ati montat poliuretan cum rezista in timp pe terrano ? ) eu am mai pus dar pe Toyota in combinatie cu suspensie OME .
    am schimbat radiatorul de incalzire o placere si am pus becurile arse de pe consola si bord altele.
    vreau sa pun un snorkel pt ca umblu mult pe campuri gen pescuit vanatoare si praful intra mai repede si mult pe jos.
    anvelope bf goodrich T/A sau MUD merg si pe la munte nu caut off roadul extrem, acolo puntea rigida si diferentialele blocabile fac legea si diferenta.
    Ambreiajul l-am pus original masina are 300.000, plus pompa de apa.

M-ar interesa un bodylift 5 cm cred ca e suficient, o bara tip ARB pe fata as fi recunascator aici daca aveti ceva sugestii,
    si un set de jante cu ET negativ sa pun gume mai mari de 235 mai castig putin si de acolo la inaltime e LWB si cam taraie curul pe jos daca sunt pante la 30 de grade.

Am un suport de troliu montat il dau jos nu e foarte ok si bar de platic arata rau cioplita dupa el , bara de metal cred ca ajunge la vre-o 50 de kg si barile de torsiune originale se lasa si asa in timp in jos.

Re: Terrano meu :)

am CD original pt reparatii la TERRANO, PATROL de cand am lucrat la Nissan daca as stii cum sa.l fac upload sper sa va fie de folos, poate mai cauta cineva informatii etc.

Comentariu

Postat în original de CristiJ Vezi post
      am CD original pt reparatii la TERRANO, PATROL de cand am lucrat la Nissan daca as stii cum sa.l fac upload sper sa va fie de folos, poate mai cauta cineva informatii etc.
      Cand ti-l cere cineva, il urci pe wetransfer si acolo treci mail-ul cui ti l-a cerut.

Regulament

Comentariu

R20 e o masina buna. Sa o stapanesti sanatos.
        Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
        Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
        Natura si aventura

Comentariu

Cristij... body lift nu stiu daca iti trebuie neaparat eu o am Old man si am pus pe masina 255/85/R16. Si Doar am indoit cu ciocanul putin pragurile. Si masina nu e inaltata maxim din barile de torsiune

Comentariu

Am gasit 233/70/r16 bf goodrich MT anvelopele stoc si l.am incaltat trebuie sa rezolv tirantii de pe puntea spate sa.i pot face geometria, eu nu caut oof roadul in sensul ca daca e balta cu noroi ma arunc in ea, dar pe munte, campuri noroioase, mai o vanatoare mai ai nevoie de un mic ajutor :)

Comentariu

Hmmmm, Cristi J.. cumva de la J...es ?

Grig

Comentariu

el saracul :)))
                timpul ne omoara a fost mult de lucru nu am avut timp liber deloc

Comentariu

Postat în original de CristiJ Vezi post
                  el saracul :)))
                  timpul ne omoara a fost mult de lucru nu am avut timp liber deloc
                  Bine te`am gasit si aici!!
                  Mi`ai facut Terrano II din 2001, Mazda B2500, alea 2 NP300, numa` Hilux n`a ajuns inca la voi!
                  Mai nou si Y61 al baiatului.
                  Bun service!
                  Buni oameni!

Grig

Comentariu

CristiJ, ai reusit sa faci CD-ul ala cumva disponibil?
                    Sint si eu interesat, si sint din TM. Poate reusesc sa va ajut.
                    merci,
                    Terrano2 - 2.7 TDi/2000

Comentariu

Procesare...
                    X