Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Terrano Smeranno

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Terrano Smeranno

Salut,

Mi-a intrat pe mana de curand un Terrano 2 3.0 Di ( din cate am inteles ) cod motor ZD30 pe care l-am luat din dorinta de a merge in locuri unde nu merge multa lume si din pasiunea pt masini.

Am foarte putina experienta in offroad, experienta facuta cu un Tiguan si un Touareg ( nu-s de offroad dar n-au avut viata usoara ) si am decis ca este cazul sa trec la ceva dedicat aventurilor montane usuoare.

Deci, sa incepem.

Se ia una bucata Terrano 2 , se constata ca trebuie inlocuite tot ce inseamna bucsE, bielete, suruburi si amortizoare si se trece la treaba.

De asemenea, am achizitionat un troliu WARN x8000i ( pe care nu stiu deocamdata cum sa-l montez ) si o telecomanda wireless, un set de anvelope BFG M/T 31x10,5x15 si un set de jante PIAA Super 4x4.

Mai e mult de munca la masina, dar usor-usor ajungem acolo.
    Fișiere atașate
    Ultima editare de Astral; 17.nov.2017, 22:56.

Re: Terrano Smeranno

E jmekera masina si fuge bine. Sa o stapanesti sanatos !
    ing. Luigi PIRSU
    www.nissan4x4.ro
    service si tunning NISSAN
    Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Succes la montat troliu :)

Comentariu

Postat în original de patriciu Vezi post
        Succes la montat troliu :)
        hmm, e cam firav in fata ... prinderi alambicate pt a faca o lucrare strong
        ing. Luigi PIRSU
        www.nissan4x4.ro

Comentariu

Fiță roțile :) cât te-au costat cauciucurile? Eu am rămas uimit cât de ieftine sunt piesele pentru ea. Am schimbat toate articulațiile pe față cu bucși și amortizoare plus amortizoarele pe spate cu stabilizatoarele cu 1.000 de ron. :)

Comentariu

Postat în original de bogdangepeto Vezi post
            Fiță roțile :) cât te-au costat cauciucurile? Eu am rămas uimit cât de ieftine sunt piesele pentru ea. Am schimbat toate articulațiile pe față cu bucși și amortizoare plus amortizoarele pe spate cu stabilizatoarele cu 1.000 de ron.
            :)
            putin dai , putin face ... in lumea auto ieftin si bun nu exista ..
            ing. Luigi PIRSU
            www.nissan4x4.ro

Comentariu

Postat în original de nissan4x4 Vezi post
              putin dai , putin face ... in lumea auto ieftin si bun nu exista ..
              Rămâne de văzut, piesele au fost la preturi medii. La mașina franțuzească pe care o am piesele sunt mai scumpe, față de terrano. La terrano dacă vrei sa ii pui toate bucșele din poliuretan te costă 700 ron.

Comentariu

Rămâne de văzut, piesele au fost la preturi medii. La mașina franțuzească pe care o am piesele sunt mai scumpe, față de terrano. La terrano dacă vrei sa ii pui toate bucșele din poliuretan te costă 700 ron.
                Iti spun io ca are dreptate nenea Luigi , daca vede si offroad masina , ai fi surprins ca piesele ce le-ai pus poate masina le papa in 2 iesiri. Masina frantuzeasca e din alta liga , una despre care nu se prea vorbeste pe aci pe forum
                Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
                Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
                Natura si aventura

Comentariu

Posibil, doar ca terrano nu prea este de offroad cum faceți voi :) Pentru ceva light ce poate terrano sunt tocmai bune piesele.

Comentariu

Posibil, doar ca terrano nu prea este de offroad cum faceți voi :) Pentru ceva light ce poate terrano sunt tocmai bune piesele.
                    In principiu tind sa nu fiu de acord cu nici una din cele 2 opinii ale tale.
                    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
                    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
                    Natura si aventura

Comentariu

terrano e pt offroad light... pana o scapi intr-un sant si iti rupe sau indoaie semicaseta :)))

Comentariu

Procesare...
                      X