Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund

Buna ziua ,am o problema la un terrano 2 2.7 ,nu se tureza scoate fum si motorul nu merge rotund,ce ma sfatuiti ,nu stiu ce sa ii mai fac multumesc anticipat si astept un raspuns!Sunt nou in acest grup !

Re: Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund

Trebuie sa faci o diagnoza poate fi injectorul cu senzor ăla îl masori simplu are 105 ohmi daca e bun ai șanse să fie problema de la pompa de injectie
    Ultima editare de Astral; 25.aug.2018, 21:30. Motiv: A fi.....niciodata cu doi i...revezi conjugarea verbului a fi

Comentariu

Re: Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund

injectorul electronic face numai reglajul fin al avansului, utilizand knock senzor. Cred ca ar trebui sa te adresezi unui service specializat in aceasts marca. Din ce povestesti, pare a fi pompa de inj compromisa, dar e greu de diagnosticat din spatele tastaturii..
      ing. Luigi PIRSU
      www.nissan4x4.ro
      service si tunning NISSAN
      Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Comentariu

Tot aceeasi problema la terrano.:(

Buna ziua ,revin din nou cu aceeasi problema la terrano ,am dus la verificat injectoarele ,sunt bune ,am dar pompa de injectie este buna ,mi-au schimbat toate garniturile in pompa ,si tot asa face ,am incercat sa io alimentez direct dintr-o sticla ,am pus turul si returul in sticla si asa merge ,dar nu apuci sa mergi o tura ca este gata motorina ,ce ar putea fi ?nu mai stiu ce sa ii fac ,nu vine motorina din. rezrvor de ce,cand deschid busonul la motorina face face un fâs .Multumesc si pentru raspunsurile anterioare.

Comentariu

încearcă sa mergi fara bușon la rezervor si verifica traseul instalatiei de alimentare

Comentariu

Multumesc l-am desfacut si busonul si tot asa face am suflat furtunele de la filtru pana la rezervor si iasa motorina.in rezervor

Comentariu

Nu ar putea fi si bateria de la filtru sa prinda aer pe acolo asa am mai vazut ,zice un coleg de pe forum.

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection