Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reductoare Frontera help

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Reductoare Frontera help

Salut , scriu cele ce urmeaza in numele unui prieten care nu prea are timp sa stea pe la calculator. Este vorba de reductoarele de Frontera si anume :
    1. daca in functie de motorizare s-au pus reductoare diferite pe aceasta masina ?
    2. La motorul de 2,3 D ce reductii sunt in reductor ?

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
    Natura si aventura

La motorul 2.0 benzina s-a montat cutie de transfer tip MSG, cu rapoartele: 1.00 High si 1.87 Low.
    La toate celelalte motoare si anume X22XE (benzina), C24NE (benzina) respectiv 23DTR (diesel), 4JB1T (2.8 diesel), VM41B (2.5 diesel) s-a montat cutie de transfer tip MUA, cu rapoartele 1.00 High si 2.283 Low.
    Asta pentru Frontera A, 1992-1998.
    0724066100

Comentariu

Excelent ! Iti multumesc foarte mult pentru raspuns . Sa iti spun la ce ii trebuie acum . El are un Aro IMS cu motor de Ford Fiesta si reductor de frontera adaptat pe el ( IMS-ul nu are reductor din fabrica ) . In teren motorul diesel de generatie veche fara turbina isi cam spune cuvantul ( alt motor ii greu de bagat pe acolo ) si acum se gandea daca nu poate umbla pe la rapoartele in reductor . Din ce aflu de la tine el are rapoartele alea bune ( ca reductorul e de pe un 2,3 D ) , deci loc de mai bine nu prea este nici aici.
      Fara mari complicatii am mai avea o varianta : modificarea rapoartelor in grupuri - aici trebuie sa vedem cat are masina ( nu stim ce rapoarte are - sunt grupurile ei originale ).
      Natura si aventura

Comentariu

Ca sa afli rapoartele in punti te va ajuta sigur asta:
        https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...rtele-in-punti

Nu stiu daca merita investitia in timp si bani, dar la montarea de punti portal v-ati gandit?
        0724066100

Comentariu

https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...-fata-la-spate

Intamplator am gasit asta, referitor la rapoartele din puntl la IMS.
          0724066100

Comentariu

Postat în original de 219CXR Vezi post
            Ca sa afli rapoartele in punti te va ajuta sigur asta:
            https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...rtele-in-punti

Nu stiu daca merita investitia in timp si bani, dar la montarea de punti portal v-ati gandit?
            Aici e alta poveste cu meritatul, nu e masina mea ... si prietenul meu tine IMS-ul ca a doua masina de offroad , cu care merge pe seceta si vreme buna ( il decapoteaza ) , vioara intai la offroad e un y61 ...
            se va pune mereu intrebarea , la orice up grade , bag in M sa se apropie de Patrol , sau in Patrol sa il mai duc un pas in fata ?
            Natura si aventura

Comentariu

Procesare...
            X