Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ssangyong Korando


u2_2

Postări Recomandate

Mi-am luat un Korando din 98.

Motorizare licenta MB, 2.3 benzina, 140 hp.

Cutie automata, Borg Wagner.

 

Masina pare foarte solida, este solutia clasica off-road pe sasiu, suspensie fata pe bare, spate pe arc elicoidal. Scuturi de protectie din tabla de 2mm (cred) cam peste tot, una peste alta imi place deocamdata.

Mecanic starea este buna, la estetic sta un pic mai prost c-a fost lovita.

 

Poze maine, dupa ce o incalt.

 

Am facut rost de manuale de proprietare si de service, daca cineva are nevoie sa spuna si-i trimit electronic in format PDF.

Acum cred ca suntem 2 cu Ssangyong, eu si Andy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ssangyong Korando

 

Sa fie intr-un ceas bun! :h5

 

Am avut un coleg de munca care si-a luat o asa masina si o folosea la vinatoare.Se intimpla prin 2005.O are si acum si e multumit de masina .Mare lucru nu a facut la ea.Revizii si anvelope MT.

Motorizarea este ok.

 

Sa o satpinesti sanatos :h5

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ssangyong Korando

 

gumele alea sunt o gluma in teren....mai ales daca dau de noroi....Sorin poate sa-ti confirme...... :grin:

 

fa un efort si fa-ti rost de un set de jante cu cauciucuri ....cel putin MT....o copie Simex ar fi ideal.... :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Ssangyong Korando

 

:h5 Sa ne zici si noua cum se comporta. Sunt curios. Am vazut unul de vanzare , nu stiu daca e diesel sau benz , tipul cere 5500 euroi neg pe el.

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ssangyong Korando

 

Am inteles, sa traiti! :h5

Acu tres' caut jante...

Vezi ca avea Zoli (unimog) ceva jante la preturi bune. Ai grija, in functie de ce cauciucuri iti iei, de "backspace"-ul jantei, ca sa nu frece la viraje.

“E mult mai usoara dezintegrarea unui atom decat a unei prejudecati” - Albert Einstein
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ssangyong Korando

 

@n3rv1: deocamdata se comporta foarte bine, pentru ce vreau eu, adica mai softuluet. Am facut 2 iesiri, una mai scurta in care intre Codlea si Vladeni am intrat in stanga pe un drum forestier, apoi prin exploatare forestiera si prin cariera pana sus in varful muntelui si am iesit in Holbav (asta pentru cine stie zona). A doua iesire a fost mai lunga, Brasov-Sibiu-Paltinis - Valea Frunoasei pana in Transalpina, Obirsie - Vidra - Voineasa - Ciunget - Petrimanu - Galbenu - Ciunget - Strategica - Transalpina - Novaci - Rm. Valcea - Sibiu - Brasov. Din asta m-am intors ieri, masina s-a comportat excelent. Consum 13,5%.

Eu am luat-o pentru iesiri de genul asta, mai mult deocamdata nu ma intereseaza. Cu cauciucurile astea (InsaT profil Ranger) nu am avut nici o problema.

 

@ampopa: multam de sfat, o sa am grija cand o sa schimb cauciucurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare