Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

probleme cuplare punte fata Ssangyong Rexton 2006

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Am si eu o problema la masina mea un Rexton 2.7xdi an 2006.
    fara a apasa ceva s-a aprins in bord un martor "4wd check" daca apas pe butonul de "4H" nu apar modificari dar daca apas butonul "4L" apare un martor care se aprinde intermitent 4wd si nu cupleaza nimic.
    ma puteti ajuta cu un sfat sau indiciu cum as putea remedia problema?

Comentariu

Postat în original de Bogdan Ionasc Vezi post
      Am si eu o problema la masina mea un Rexton 2.7xdi an 2006.
      fara a apasa ceva s-a aprins in bord un martor "4wd check" daca apas pe butonul de "4H" nu apar modificari dar daca apas butonul "4L" apare un martor care se aprinde intermitent 4wd si nu cupleaza nimic.
      ma puteti ajuta cu un sfat sau indiciu cum as putea remedia problema?
      Aceiasi problema o am si eu.
      Incearca sa pui contactul si sa il iei imediat de mai multe ori, la mine se stinge si pot cupla 4x4.
      Este o problema a unui motoras electric aflat in dreptul cutiei de transfer ,sub masina,unde intra si mufa care da comanda de cuplare.Am observat acum o luna , dupa ce am folosit intensiv sistemul4x4 intensiv, zilnic 5 zile ,ca eroarea a disparut, a doua sau a treia zi, ca si cum sistemul nu ar fi fost folosit si a imbatrinit de "plictiseala".Acum a reaparut.O problema nasoala a mea este ca la orice urma de umezeala mi se anuleaza ESP-ul si e nasol pentru ca pierd aderenta pe curbe.

Comentariu

Ma duc sa incerc si revin cu pareri.
        multumesc.

Comentariu

Nu nu am norocul tau

Comentariu

Ssangyong Kyron motor 2l 4×4 cand vreau sa cupleze 4×4 imi arata in bord ca este cuplat dar in realitate nu se cupleaza va rog dacă poate cineva sa ma ajute.

Comentariu

La mine nu se alimentează electrovalva de la MRL. Cu curent..
              Dacă pun pedirect vacumurile cuplează dar i-mi iese din 4*4 după un timp

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection