Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Detroit Locker - diferential autoblocabil

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Detroit Locker - diferential autoblocabil

Multam Dragos pentru completare... :)
    Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift
    Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift
    Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

http://www.ClubJeepRomania.ro

Comentariu

salut natiune
      deci pana la urma urmei cum se bloceaza un detroit stand pe loc ??
      :=)))

Comentariu

Postat în original de romihd Vezi post
        salut natiune
        deci pana la urma urmei cum se bloceaza un detroit stand pe loc ??
        :=)))

Uite aici :
        http://forum.club4x4.ro/showthread.p...l=1#post539348

Comentariu

multam Astral
          ideea e ca intrebarea mea e un pic derutanta deoarece detroitul este blocat cand sta pe loc deci nu are nevoie sal blocheze muschiu fiecaruia :-))
          ideea era sa zica careva ce am zis mai devreme doar ca nu prea a stiu nimeni inafara de Dragos

Comentariu

Postat în original de romihd Vezi post
            multam Astral
            ideea e ca intrebarea mea e un pic derutanta deoarece detroitul este blocat cand sta pe loc deci nu are nevoie sal blocheze muschiu fiecaruia :-))
            ideea era sa zica careva ce am zis mai devreme doar ca nu prea a stiu nimeni inafara de Dragos
            Salut trebuie sa te obijnuiesti cu FORUMUL multi vorbesc dupa pareri nu dupa cunostinte .
            o zi buna Liviu

Comentariu

Postat în original de liviu Vezi post
              Salut trebuie sa te obijnuiesti cu FORUMUL multi vorbesc dupa pareri nu dupa cunostinte .
              o zi buna Liviu
              Si pe tine cine te impiedica sa vorbesti dupa cunostintele tale.....?

Comentariu

Dupa un an de experimentat “noul” meu Jimny prin paduri si noroaie m-am hotarat sa il up-gradez cu un locker autodeblocant pe puntea spate.
                Am studiat temeinic forumul, am inteles avantajele si dezavantajele fata de ARB pneumatic si cele tip LSD.
                (am avut LSD pe mitsub. L200 si un m-a ajutat prea mult in noroi iar de ARB nu ma pot apropia ca si pret momentan si
                nici nu vad logica montarii unei scule care reprezinta 50% din pretul total al masinii)
                Cand ma intorc in tara in doua luni sunt hotarat sa achizitionez unul si sa il montez la cineva care stie ce face
                (cel mai probabil la atelierul domnului Liviu cand il prind mai putin ocupat).

Dupa sondarea pietii, am doua nelamuriri cu care poate ma puteti ajuta :
                Am de ales intre Detroit Loker si Power Trax.
                1. Am inteles ca primiul e mai "smooth" si mai trainic dar mai complicat de montat iar al doilea mai usor de montat dar mai brutal in actiune si mai zgomotos. Am inteles bine?
                1. Desii Dragos spune ca ¨” prețuri, Powetrax e cam la o treime din pretul unui Detroit Locker” ,de fapt ce am gasit pe piata de la noi, diferenta este mica (Detroit- de la Cluj=285 euro, Powerrax jimnybits=303 euro.) De ce ? Imi scapa ceva, mai are nevoie de ceva in plus kitul cel care se vinde la Cluj?

Comentariu

sal,pentru feroza,fata spate gasesc si eu detroit sau power,va multumesc
                  toyota bj 70

Comentariu

Recomadare: folositi Detroit Locker .... Powertrax-ul este mai ieftin dar la solicitari mari se rupe....

Comentariu

Postat în original de worldscape Vezi post
                      Recomadare: folositi Detroit Locker .... Powertrax-ul este mai ieftin dar la solicitari mari se rupe....
                      Si eu inclin spre Detroit dar pretul... e invers..Detroitul e mai ieftin decat Powertraxul, de aceea intrebam mai sus daca mai e navoie de ceva in plus pentru Detroit.
                      worldscape, te rog uite-te o secunda aici:
                      Asta e linkul de pe olx.http://olx.ro/oferta/blocaj-diferent...tml#cb6591176a.
                      ...pare ca setul are tot ce ii trebuie si e si e si doar 280 euro si aprope de mine adica pot sa il iau personal cand trec prin Cluj.

Comentariu

Si inca o nelamurire am.
                        Cum se comporta autodeblocantul cand cobor la vale in a 1 a cu reductor pe rampaaceentuata cu aderenta slaba sau deloc?
                        ramane blocat sau deblocat?

Comentariu

sal,pentru feroza,fata spate gasesc si eu detroit sau power,va multumesc
                          toyota bj 70

Comentariu

Postat în original de Baraka Vezi post
                            Si eu inclin spre Detroit dar pretul... e invers..Detroitul e mai ieftin decat Powertraxul, de aceea intrebam mai sus daca mai e navoie de ceva in plus pentru Detroit.
                            worldscape, te rog uite-te o secunda aici:
                            Asta e linkul de pe olx.http://olx.ro/oferta/blocaj-diferent...tml#cb6591176a.
                            ...pare ca setul are tot ce ii trebuie si e si e si doar 280 euro si aprope de mine adica pot sa il iau personal cand trec prin Cluj.
                            nu e invers !!! , detroit-ul e dublu ca si pret fata de powertrax ( sapartan), dar este mult mai OK.
                            Ultima editare de worldscape; 19.feb.2016, 14:19.

Comentariu

Postat în original de Baraka Vezi post
                              Si inca o nelamurire am.
                              Cum se comporta autodeblocantul cand cobor la vale in a 1 a cu reductor pe rampaaceentuata cu aderenta slaba sau deloc?
                              ramane blocat sau deblocat?
                              E blocat in frana de motor...pe spate nu e chiar o tragedie...pe fata banuiesc ca e trist...in anumite conditii te poate speria si un LSD gen Truetrac sau ATB...lockerul e mai brutal.
                              Discovery 4 2010
                              Discovery 2 2000
                              Defender 90 1997

Comentariu

Postat în original de sean70 Vezi post
                                E blocat in frana de motor...pe spate nu e chiar o tragedie...pe fata banuiesc ca e trist...in anumite conditii te poate speria si un LSD gen Truetrac sau ATB...lockerul e mai brutal.
                                Truetrack-ul merge foarte bine pe fata nu ai reacti urite in volan distributia find de maxim 75% pe roata (atunci cind cealalta roata este privata de aderenta). Este chiar recomandat pe puntea fata pentru ca repartizarea fortei de tractiune este liniara nu brusca .

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection