Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Alegerea corecta dintre Terracan vs Sorento vs X-trail

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Alegerea corecta dintre Terracan vs Sorento vs X-trail

Va salut cu respect, sunt incert intre cele 3 modele vreau sa fac plimbari in natura cu copii deci nu vreau off-road extrem ...........un off-road mediu ......si ma inetereseaza 2 aspecte si anume fiabilitate si potenta in off road. Nu luati in calcul impozitul ( trec masina pe persoana scutita de impozit ) si consumul ( nu voi face multi km ). Buget 2500-3000 e. Astept ceva sfaturi .....
    Ultima editare de duku82; 08.dec.2020, 21:41.

Salutare, am un prieten care are X-trail si am fost de cateva ori la pescuit cu el, pot sa spun ca nu am avut probleme in privinta tractiunii, chiar s-a descurcat foarte bine, dar are garda mica la sol si este foarte incomoda, de-asemenea spatiul interior nu este extraordinar. Masina are in jur de 350.000 km si ruleaza exemplar, deci cred ca sunt destul de rezistente.

Comentariu

Cel mai potent si cu veleitati de offroad este Terracan , care are baza mecanica de Mitsu si caroserie pe sasiu
      Parca si Kia face acelasi lucru si aveau ceva benzinar mare si mai deosebit-CP muulti

Alegi dupa spatiu si dupa forma. Unii urasc forma patrata a lui Terracan dar se impaca de minune cu Sorento pt ca arata mai a masina moderna....

Pt plimbari, orice masina in mintile ei dintre cle trei, va fi ok. daca vrei mai mult in timp,ordinea este exact cea din intrebarea ta.
      Conteaza si ce gasesti...
      Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
      Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Daca nu te deranjeza impozitul pentru 2.9L, atunci Terracan.
        Toyota LJ 70
        Transsylvania Off Road Club
        www.helpdani.eu

Comentariu

multumesc pt sfaturi
          Terracanul din ce am auzit are probleme la pompa de injectie, injectoare
          De x-trail am vorbit cu un proprietar care imi spunea ca pe partea de mecanica nu a avut probleme, masina era folosita in constructii , fiecare muncitor a tras de ea si masina era luata la mana a-2-a se apropia de 280 000km
          Acum nedumerirea mea este sorento si x-trail au lsd pe puntea spate precum Terracan-ul ?
          si care suporta modificari ulterioare dar RZV deja mi-a raspuns

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection