Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

porsche cayenne


air_wolf

Postări Recomandate

Re: porsche-ul

 

http://www.youtube.com/watch?v=7ljv1ChyVAw&feature=related

 

merita vazut, daca macar 5% din posesori ar merge asa cu ele... :x

Am avut si eu un Cayenne S. Foarte misto masina! Bineinteles ca am incercat terenul cu ea....si am pierdut la vanzare vreo 11.000 de euro pt ca....am zgariat-o in padure! :ha: :ha: :ha:

Ii pusesem troliu pe fata...voiam sa-i pun si OME...dar a venit un nene si...am maritat-o. Pe criza asta o cam puneam daca ramaneam cu ea. Oricum e muuuult mai buna decat Tuaregul sau Discovery. Land Roverul 4, modelul asta ultim ajunge la performantele de offroad ale Cayenului. Pe sosea insa...Porshele da clasa mare!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

si sa mergem cu scule de zeci de mii de euro cu bucile stranse sa nu pierdem morcovii..dar cu 5 km la ora pe unde cu o masina de teren... de 10 ori mai eftina si probabil de 40 ori mai fiabila (pe teren) ... ai fi mers cu MINIM 50 km la ora....

:ha:

"usor si frumos" "cea mai mica viteza posibila" bleah

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

Fara sa se supere nimeni da' e o masina de manelisti si de fitze

Cred ca e mai mult o masina de dame. Femeile se simt bine in ea :banana

La varainta Turbo....ai pus-o daca nu esti din Arabia Saudita sau Quatar! :bannana

Nu cred insa ca exista masini atat de proaste cum zici tu ca sunt. Am vazut Land Roverul 4 si e belea!! E drept ca totul e la buton, adica pt femei, dar....e masina super buna.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

Fara sa se supere nimeni da' e o masina de manelisti si de fitze

Cred ca e mai mult o masina de dame. Femeile se simt bine in ea :banana

La varainta Turbo....ai pus-o daca nu esti din Arabia Saudita sau Quatar! :bannana

 

auzi, vezi tu vreo gagica, pe tocuri cui si eventual cu blana alba, sa se dea jos in mocirla sa intinda cablul de la troliu, ala din otel, nu o plasma? :ha:

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

Eu zic ca nu are rost sa amestecam treburile...Tuareg, Q7, Porsche, BMW X3/X5 , Tiguan, ....si altele care nu-mi vin in minte sunt pt sosea si eventual iarba cu noroi. Atat.

Nu are rost a le chinui cu trolii si altele....

Poti care f bine cu ele platforma pe care sa stea frumos masinuta pt offroad.

Bogdan,

Facebook: Suzuki Restore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

pai ala e un drum pe care pot sa mearga si batrinele dacii fara probleme...ala e drum forestier ... ar fi fost ineresant un pic de noroi pur a la curtea de arges (cunoscatorii stiu) atunci sa vedem cu "nice and easy"

zambeste...maine poate va fi mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

eu zic ca daca vrei sa pui in dificultate o masina, o poti face, pentru ca nu exista masina perfecta. dacia nu cred ca trecea pe acolo decit cu ambreiaj de rezerva.

chestia e ca eu pina la asta n-am vazut cayenne la noroi.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

Din punctul meu de vedere Cayenne este o struţocămilă care strica imaginea Porsche.

 

Cei de la Porsche ar fi trebuit sa stea in banca lor si sa faca ce stiu ei mai bine adica masinile sport cu care s-au consacrat.

 

Din pacate Cayenne este o masina urata si fara personalitate. Am stat si m-am uitat la ea dar nu mi-a spus mare lucru. Faţa urată, spatele de nici o culoare, laterala comuna.

 

Nu ii contest performantele pt ca nu le stiu exact dar sa dai 60.000 pana la 100.000 de euro pe o masina fara personalitate doar pt ca e Porsche nu mi se pare o chestie in regula.

Dar, vorba veche, nu te poti c..ca in gustul omului. :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

SUV-ul a devenit o clasa de masini pe care nici un producator nu-si permite sa o ignore. Nu m-ar mira sa vedem si SUV-uri Ferarri sau Maserati, precis se gasesc vreo cativa seici arabi sa-si comande ....

Cayenne-ul se vinde, in toate statiunile montane de fite e plin de ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

E drept ca, daca piata cere un cacat cu doua paie roz si il si plateste bine, trebuie sa fi fraier sa nu il oferi.

De accea s-au dezvoltat si manelele. Nu pentru ca sunt agresivi manelisti ci pt ca lumea le cere.

 

Sper sa nu se supere pe mine posesorii de astfel de masini. E doar o parerea personala.

 

Decat un astfel de Porsche mai bine un Hummer H2 sau H3 cu vreo 600 de cai. La capitolul imagine si personalitate ii bate pe cei de la Porsche. Nu neaparat la performante. E mai macho. :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

acu ce sa zic ... strugurii sunt cam acri. Cati ati condus un Porsche Cayenne Turbo? Sau un BMW X5? Eu am mers cu amandoua - cu Porsche mai putin, cu BMW mai mult.

Cei mai multi de aici nu ni le permitem si nici nu o sa ni le permitem vreodata. Si eu am camion si urmatoarea o sa fie tot un camion daca ies cu bine din criza :grin: Insa daca as avea bani multi multi castigati usor :grin: mi-as lua una din ele imediat. Pentru placerea pe care o ai la volan. Sunt niste masini exceptionale pentru sosea - motoare puternice, stabilitate, directii precise, confort.

Stiu, o sa ziceti ca pentru sosea exista BMW M5 sau Porsche Carrera. Insa o sa va zic ca pentru urmatorii 25 de ani cu M5 sau carrera poti sa mergi in RO doar pe cateva sosele.

 

PS1: De fapt, cel mai mult imi place X6!!!! As fura pentru masina aia :grin:

PS2: As fura de la bogati :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nanuk

Re: porsche-ul

 

very :g mi-ai luat vorba din gura.le-am mai spus eu si pe alt forum sa nu isi mai dea cu parerea ref la masini cu care nu au mers.x6 mi-as lua si eu, este dupa umila mea parere cel mai smecher SUV in viata.ah, si faptul ca este o masina perfect inutila nu ma face decat sa o doresc si mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

Cum zicea max...chestie de gusturi...prefer o masina joasa pentru sosea si un off-roader pentru padure si boscheti.

Cu banii de pe un X5 aproape iti cumperi un 3 si un off-roader mai modest

 

dar eu sunt un conservator...

Cayenne nu am avut (doar un ML si l-am vandut dupa 18000 km,.... pentru un C)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nanuk

Re: porsche-ul

 

eu merg pe sosea cu o masina f joasa pe care o iubesc,o ador....dar,dupa cum zicea si ionut73, ma cam chinui pe soselele patriei pulii mele.daca nu stai in Moldova nu prea ai unde sa te dai decat pe bucati scurte......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: porsche-ul

 

Bai fratilor, io vorbeam de Porsche. Nu am condus Cayenne dar sunt convins ca e confortabila si are super performante. Dar masina nu are aspectul si personalitatea necesara unei masini scumpe. Si repet, aici e vorba de gustul fiecaruia.

Am condus Tuareg V10 si am ramas impresionat de tehnica, confort si performantele lui. La fel si de X5 4,4i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare