Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

O noua Kia Sportage in peisaj.

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: O noua Kia Sportage in peisaj.

[QUOTE=cabrio;943223]N-am mai postat nimic pentru ca nu e prea mare agitatie la sectiunea Kia

Inseamna ca nu sunt probleme,daca nu-i agitatie !

Oscilez si eu intre Vitara si Kia. Kia sta mai bine la pret,rugina si dotari. Daca e pusa la punct,Kia cred eu ca sta bine si la capitolul fiabilitate. Poate anul asta iau si eu una dintre astea doua,neaparat cu AC. Mai strang banuti !
    Vreau un Trabant nou !!

Comentariu

Intr-adevar, nu sunt probleme cu masina. Singurul loc unde a aparut rugina este la haion, sub luneta. In primavara, cand vine caldura se va rezolva si problema aceasta. Vopsitorul zice ca s-ar putea sparge luneta cand o da jos... Vom vedea... Kia are avantajul AC-ului si ABS-ului. Vitara mea cu 2 usi din '91 n-avea nici una, nici alta. Astea mai noi parca au inceput sa aiba AC, optional. La capitolul fiabilitate e bina deocamdata...doar consumabile. Cand apar noutati mai postez aici.
      Fișiere atașate
      Ultima editare de cabrio; 25.feb.2014, 21:05.

Comentariu

Multi km inainte,fara probleme !
        Vreau un Trabant nou !!

Comentariu

Frumoasa masina , cred ca ai dat pe ea ceva bani totusi ...
          Si eu am 2 , una din 95' fara abs si fara clima , si una din 99' cu de toate + 2 airbag-uri . Multumit de ambele , puncte slabe : consum (9 extra, 14 oras) rezervor (este de tabla si in general ruginit) si sasiu (depinde din ce tara o cumperi ! - ruginit ) .
          Ma uimeste problema ta cu instalatia electrica , eu nu am avut nimic la ele iar cea veche o am de 8 ani si are 75% utilizare in padure :)

Comentariu

Masina a fost 4000 E inclusiv timbru de mediu de 800 E. Destul de scumpa, dar a avut un singur proprietar de cand a fost cumparata pana a ajuns la noi. a apartinut unei banci. Intre timp s-au rezolvat problemele cu rugina de la haion si alte zgarieturi. Problema electrica stiu ca este ceva ce nu se intampla oricui, dar am avut noi ghinionul asta...

Comentariu

Ce ai mai facut ? ai pus gpl pe masina ?
              Vreau un Trabant nou !!

Comentariu

Deocamdata nu are GPL montat. Nu se fac totusi multi km incat sa merite investitia. Alt dezavantaj - cu butelie in portbagaj nu prea mai ai loc pentru bagaje, si nici in alt loc nu se poate monta. Alte probleme nu sunt...

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection