Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Subaru Forester SG 2.0 XS, 2008, aka Bob The BUILDER

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Subaru Forester SG 2.0 XS, 2008, aka Bob The BUILDER

Salut!

Acum fix o saptamana l-am achizitionat pe Bob ( The Builder ) de la un prieten de familie care, din pacate, nu mai este printre noi.
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	bob.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	66,2 KB 
ID:	1028654
    Bob este din 2008 (model SG, luat de nou), varianta de echipare XS, 2.0, M5, negru.
    Masina o stiam de cand a luat-o raposatul proprietar, a fost ingrijita corespunzator, numai la reprezentanta, reusind "performanta" de a "face" 74.500 km, pana in ziua cand am luat-o eu.
    De cand a ajuns la mine, i-am pus folii, senzori de parcare pe spate, si instalatie GPL Landi Renzo Evo One, care, sincer, nu-mi da impresia ca i-a luat veun pic din "agresivitate".
    Ca si impresii, Bob mi se pare o masina foarte buna pentru ceea ce fac eu zi de zi (sunt Inginer Constructor si Projact Manager, deci colind suficient de mult coclauri si santiere), destul de spatioasa, cu o trapa de juma' de metru ce face toti banii, un portbagaj mai mult decat decent, dar cu un interior mult prea saracacios, cel putin in comparatie cu un Ford Kuga sau Rav4 (sa nu mai vorbesc de marcile germane)
    Ultima editare de Astral; 26.dec.2014, 14:39.
    BOB the Builder aka Subaru Forester SG 2.0 XS
    Ford Kuga 1.6 EcoBOOST Titanium Plus
    Toyota Rav 4 2.2 Di-D VIP

Re: Subaru Forester

Iar acum am niste intrebari / rugaminti pentru posesori:

1. ce diferneta, la echipare, este intre XS si XT ?
    2. voi aveti torpedoul iluminat (pe mine ma streseaza enorm faptul ca, la mine, nu este iluminat) ?
    3. in momentul cand deschideti vreuna dintre portiere, vi se aprind si cele doua becuri de la plafoniera din fata (cele pentru citit)?
    4. si-a montat cineva vreun carkit bluetooth, care sa utilizeze boxele masinii ? Ce ma sfatuiti sa aleg?
    5. ma poate ajuta cineva cu un scan dupa manualul proprietarului ( Owner Manual), deoarece fostul proprietar nu l-a avut niciodata?

Multumesc anticipat celor ce imi vor raspunde.
    Ultima editare de Astral; 26.dec.2014, 14:40. Motiv: VREUN/VREO ...FARA CRATIMA !!!

Comentariu

Re: Subaru Forester SG 2.0 XS, 2008, aka Bob The BUILDER

Nu inteleg de ce mi s-a creat o discutie separata fata de topicul "Subaru Forester". Rog un Admin sa mute aceste topicuri in discutia "Subaru Forester", pentru unicitate.
      Multumesc anticipat

Comentariu

Ti-a fost deschis un topic separat pentru ca este dedicat masinii tale unde poti intreba ce vrei tu referitor la masina ta, poti pune poze, etc si pentru ca nu este util nimanui un topic amestecat cu varii intrebari, cu diferite probleme.

Te-ai uitat prin restul sectiunilor sa vezi ca asa porcedeaza toti indiferent de marca, adica au un topic separat pentur masina lor?

Daca este o problema anume, un anumit subiect care poate fi de interes pentru mai multi colegi, se deschide un topic nou in sectiunea corespunzatoare si topicului i se pune un titlu adecvat/relevant pentru subiectul respectiv astfel incat sa poata fi gasit usor cu functia "Cautare".

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
          Ti-a fost deschis un topic separat pentru ca este dedicat masinii tale unde poti intreba ce vrei tu referitor la masina ta, poti pune poze, etc si pentru ca nu este util nimanui un topic amestecat cu varii intrebari, cu diferite probleme.

Te-ai uitat prin restul sectiunilor sa vezi ca asa porcedeaza toti indiferent de marca, adica au un topic separat pentur masina lor?

Daca este o problema anume, un anumit subiect care poate fi de interes pentru mai multi colegi, se deschide un topic nou in sectiunea corespunzatoare si topicului i se pune un titlu adecvat/relevant pentru subiectul respectiv astfel incat sa poata fi gasit usor cu functia "Cautare".
          Aaaa, e OK atunci.
          Nu m-am gândit nicio clipa ca ar putea fi de interes mare.
          Credeam ca dacă este totul concentrat sub un singur topic, ar fi fost mai ușor de urmărit pentru cei interesați.

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection