Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Intrebari SsangYong Action 2.0

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Intrebari SsangYong Action 2.0

Buna ziua.
    Ma numesc Bita Costica si sunt din Galati.
    Sunt o persoana cu handicap locomotor (am o malformatie la piciorul stang si port o proteza), fapt pentru care pot conduce doar masina cu cutie automata.

Intentionez sa achizitionez un SsangYong Actyon 2.0, an fabricatie 2007 cu cutie automata. Masina re 150.000 Km reali si este la reprezentanta. Am vazut masina, am facut o proba cu ea, dar deoarece la schimbarea din treapta 1 in 2 si uneori si la revenirea din 3 in 2 se simtea o smuncitura (nu foarte puternica, dar care nu prea era OK) nu am luat deocamdata masina. Smuncitura se simtea mai mult la rece si mai ales cand demaram mai in forta. Daca demaram normal era aproape insesizabila. Cutia este BTRA M74 4WD, fabricata in Australia. Aceeasi cutie a mai venit si pe Rexton I, pe Musso si pe Korando Ce puteti sa imi spuneti despre ea? Este defectuoasa, nu ? Din ce mi s-a spus pe Rexton, Musso si pe Korando nu a facut probleme. Si alti posesori am vazut sa spun ca ar avea aceleasi simptome. In plus, in ralanti, motorul avea un zgomot ciudat, ca o vibratie (surub slab sau plasic slab sau nelalocul lui) pe care nu am reusit sa identific de unde venea. Am inteles ca acestor masini undeva in jurul a 150.000 Km li se rupe nu stiu ce surub care da vibratia respectiva? Va rog ajutati-ma cu un sfat sau o parere. Multumesc.
    Cu stima,
    Bita Costica
    Tel 0742307559
    eml: costicabita@yahoo.com
Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection