Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BMW X5 E53 3.0d

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de teodorescu.florin Vezi post

Din aceste tug-of war,cel ce castiga e cel ce vinde kitul de ambreaj si mecanicul ,nu?
    Poate e transmisie automata ...
    4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Postat în original de ccristi27 Vezi post
      Cam atat poate un Xdrive in offroad:
      https://youtu.be/Bd0VgvzESh4
      Salutare, ma bag si eu in discutie ca sunt oarecum in cunostinta de cauza, masina personala este Allroad si am avut in familie un X3. La zapada de maxim 25 cm se descurca ambele binisor, ce depaseste poti sa pui si mama anvelopei pe x-drive ca o pui degeaba si nu vorbesc din auzite. Imi este greu sa cred ca vei putea face vreodata trasee mai mult decat soft sau forestiere cu un X5 stoc, in primul rand pentru ca nu a fost facut pentru asa ceva si in al doilea rand pentru ca probabil o sa iti cada puntile pe parcurs( nu a fost facut pentru asa ceva).
      Din punctul meu de vedere comparatia cu Vitara, Pajero sau alte modele care au fost gandite pentru teren nu isi are rostul.

Comentariu

Da , scuze , tu nu ai spus MK3 ai spus Shogun. Automat eu m-am gandit la MK2. De asta te-am si contrazis , MK2 si MK1 sunt o poveste , 3 si 4 alta .
        Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
        Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
        Natura si aventura

Comentariu

Greseala mea,scuze. In UK 90% din Pajero se numesc Shogun : MK1,MK2,MK3,etc,Mitsubishi Shogun Sport sau Mitsubishi Monterey,Mitsubishi Shogun Pinin si Mitsubishi Shogun Junior.
          Ca sa fii respectat, incepe prin a te respecta tu insuti.

“Tudor Arghezi, citat despre respect”

Comentariu

Va salut ! Oare bancheta de la E70 potriveste la E 53? Ms

Comentariu

Ce rost are sa pui bancheta spate de pe E70 pe un E53? Cu siguranta NU se potriveste. Poti incerca cu aceasta intrebare si pe forumul romanesc specific BMW,dar ai sanse foarte mici sa ti se raspunda; activitatea pe acel forum este mica spre zero. Cu succes poti activa pe forum-uri britanice sau nemtesti daca stapanesti limba sau stii sa folosesti cu brio Google Translate.

Comentariu

Va salut! Nu stiu dak postez unde trebe va rog o parere ...vreau sa imi iau un x5 e53 are 155 kw 2006 luna 12 ii ok motorizare asta sau ii mai ok cel de 160 kw

Comentariu

Postat în original de Coondorul Vezi post
                  Va salut! Nu stiu dak postez unde trebe va rog o parere ...vreau sa imi iau un x5 e53 are 155 kw 2006 luna 12 ii ok motorizare asta sau ii mai ok cel de 160 kw
                  Salut, 2006 este modelul facelift cu motorizarea M57TUD30 de 160 kw ; eu am modelul anterior cel de 135 kw...155kw nu exista pe e53. Pareri stricte despre acest model gasesti pe forumul dedicat marcii BMW. Masina daca a fost intretinuta corect, nu o sa puna mari probleme. Dupa ce ai luat-o, sfatul meu e sa schimbi imediat uleiul,filtrele toate (inclusiv la cutie daca este automata), furtune vacuum si alte nimicuri daca necesita...asta e o regula generala.
                  Diferente mari intre FL si NFL la motorizare nu sunt multe, dar exista...adica vechiul M57D30 upgradat in soft, pompa injectie/injectoare, turbina, evacuare, etc.
                  Acum depinde de tine ptr la ce o vei folosi preponderent si ce asteptari ai de la o masina grea si gurmanda daca ai talpa grea, exagerat de scumpa daca nu o intretii corect si mergi pe principiul "las' ca merge si asa".
                  Daca ai intrebari la un subiect anume legat de ceva, poti intreba aici si daca iti pot raspunde, o voi face in limitele cunostintelor mele.

Comentariu

...@Coondorul...cu placere.Ma bucur ca ti-am fost de folos cu raspunsul meu.

Comentariu

Procesare...
                    X