Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Zgomot la rularea in treapta 3 si 5

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Zgomot la rularea in treapta 3 si 5

Stiu ca unii vor spune ca un search dadea raspunsul dar daca incercati asta veti vedea ca nu apare nimic concret. Am citit undeva la sfaturi achizitie ca daca are huruiala asta in treptele 3 si 5 (chiar si in modul 4x2) nu-i ceva grav insa nu am aflat si de unde provine, ce consecinte poate avea in timp si care ar fi rezolvarea. Imi pare ca in ultimul timp s-a mai agravat si n-as vrea sa astept sa crape ca sa aflu de unde provine si sa se mai strice si altceva pe langa. Multumesc!

Salut.
    CV sh sau recondiționare. Pentru recondiționare ar fi o firma in Cluj.

Comentariu

Dar o mai poate duce asa sau e inceput de sfarsit?

Comentariu

Trebuie urmarit. Daca zgomotul nu se accentueaza, e ok.
        Ce ulei e in CV? Ar merge un 75w-90, GL4 sau GL 4+.
        Ultima editare de cmarin; 17.mai.2019, 14:25.

Comentariu

Comentariu

Am pus Castrol 75w90 gl4 si nu am simtit diferenta fata de cel cu care a venit masina. Nu se aude foarte tare dar sa vad cand da caldura cum se manifesta caci pana acum n-a prins 40 grade la mine

Comentariu

De Castrol a ramas doar numele. De ceva vreme buna se fabrica prin tot fel de locuri, iar calitatea nu mai e ce a fost.
              Dar daca tu spu ca e ok, e bine.
              Mai incearca si cu aditiv. Tot Liqui Moly recomand eu.

Comentariu

N-am zis ca-i ok, doar ca am schimbat uleiul ce se presupune ca-i uzat si cu asta nou nu s-a schimbat nimic. O sa bag liquimolly. Mersi!

Comentariu

Dacă e acea problema, uleiul nu cred ca va diminua zgomotul. Spuneam doar ca e calitativ mai bun, după a mea opinie.
                  Aditiv poți folosi unul. Dacă se considera necesar se mai adaugă încă unul.

Comentariu

Procesare...
                  X