Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Compresor aer conditionat defect Grand Vitara 1

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de nila04rrw Vezi post
    Ti-am trimis mesaj privat...
    I-am gasit pe olx, au zis ca au, poate am noroc sa fie tot 100! Ii sun maine!

Multumesc inca o data

Comentariu

Ai rezolvat?

Comentariu

Abia ieri l-am comandat, la cei de care mi-ai spus tu, 150 lei. Il astept zilele astea.

Comentariu

Postat în original de cipxlz Vezi post
          Si la mine decupleaza in timpul mersului dar in functie de temperatura setata la interior, se aude un releu sub bord cum face "tac".
          La tine parca face prea des si in suturi. Bobina se pare ca functioneza atata timp cat cupleaza compresorul. Daca era topita, la revedere cuplare.Verifica si releul sau sa nu fie vreun contact imperfect pe traseul electric (inclusiv pe + si - la bobina releului).
          Piese se gasesc si separat, cum este aici :http://pieseclimaauto.ro/bobin%C4%83-compresor/suzuki
          Si eu schimbat doar bobina si fulia (rulment fulie zob, iar de la incalzire a topit rasina bobinei care inca mergea)
          Hai ca am sunat la beietii astia de pe site-ul trimis de tine, i-am descris cum face si mi-a zis ca este de la rulment (imediat a pus diagnosticul, poate ca stiu ei cu ce se mananca). Tu cum ai facut ca ei ziceau sa ma duc la ei, dar fiind din Cta e putin cam greu) ai gasit mecanic, sau cum ai facut, ca eu pe cine am intrebat nimeni nu vrea sa se bage sa-l desfaca.

Comentariu

Procesare...
          X