Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Grand Vitara vs Forester

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Grand Vitara vs Forester

Buna ziua! Ma ajutati cu niste sfaturi legate de cine s-ar comporta mai bine la un offroad mediu (traversat muntii fara intentia de a merge prin nu stiu ce noroiaie, eventual drumuri cu zapada mare): Suzuki Grand Vitara sau Foresterul. Daca citesc informatii de pe forumul dedicat Subaru masinile sunt atat de laudate de-ti vine sa fugi sa cumberi una chiar in clipa urmatoare. Oare chiar asa o fi?
    Stiu ca Grandvitara are reductor si chiar daca unele modele de Forester au nu este la fel de piuternic.
    Fara a fi un mare as in ale mecanicii ma ajutati sa inteleg de ce Grandvitara I este considerata mai capabila in ofroad decat sora mai tanara GrandVitara2?
    Va multumesc.

Din punct de vedere al tractiunii exista vreo diferenta intre Grand vitara 1 și Grandvitara2? La prima stiu se face cuplajul prin mana ta si la cealalta prin buton.

Comentariu

Toata lumea cu care am vorbit cand aveam intentia sa cumpar o masina "mai de teren" mi-a spus ca aia "la mana" ii cea mai buna varianta.
      Invariabil, de cate ori am intrebat "DE CE?" singuru` motiv pe care l-am auzit a fost ca "nu se strica...".
      Asta pe langa "cu cat mai putina electronica, cu atat mai bine"....
      Acu` io nu-s vreun mare mecanic da` nu inteleg, varianta cu buton e facuta pe vreun vapor chinezesc sau de ce s-ar strica tot timpul? :)
      E evident ca sunt N piese intr-o masina, ORICARE MASINA, care daca se strica ramai acolo... acu` daca plecam de la ideea ca nu trebe sa se strice nimic niciodata, stam acasa...
      Eu am varianta cu buton, am folosit-o si pana acum n-am avut vreo problema.
      Ultima editare de informer; 13.ian.2021, 18:46.

Comentariu

Matenă am vrut sa scriu , dar a intervenit autocorectul de pe telefon.

Comentariu

*Manetă

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection