Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ajutor probleme caseta directie Suzuki Jimny


robi_r

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

am nevoie de ajutorul vostru.Am urmatoarea problema caseta directie are joc si cand virez pe loc sau din mers stanga sau dreapta se aude o bataie metalica.

Am schimbat capete bara,bieleta stabilizatoare,reglat directie.La service mi-au spus ca caseta de directie trebuie schimbata sau reconditionata sa caut meseriasi ca ei nu se ocupa cu reparatii caseta directie.

Am invratit cu mana caseta de directie stanga-dreapta se misca usor si cand misc de ea se aude o batai metalica nu pierde lichid m-am uitat sub masina si la rezervorul servo are lichidul la maxim.

Ceva sfaturi va rog, sa caut un kit de repartie complet cu garnituri semeringuri,rulmenti pentru caseta directie.

Sa caut caseta directie second-hand pe asta nu am de unde sa stiu in ce stare este sau una nou coasta .

Voi ce ma sfatuiti?

Daca sa aleg un kit de repartie complet cu garnituri semeringuri,rulmenti de unde sa cumpar (ceva sfaturi cu magazin ) pe google nu am gasit.

Daca aveti ceva informatii cine reconditioneaza caseta directie in Cluj-Napoca si cat coasta manopera.

Va doresc o zi buna si astept raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare