Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Suzuki Jimny - probleme electrice.

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Suzuki Jimny - probleme electrice.

Salut.

Am o problema electrica ce nu reusesc sa o identific
    La un pic de off-road, cand zgudui un pic mai tare masina, un hop mai violent sau ceva similar se intapma urmatoarele: se opreste casetofonul, se opreste ceasul, plafoniera nu mai functioneaza, inchiderea centralizata din telecomanda nu mai fuctioneaza, becul din bord ce arata ca ai faza lunga aprinsa nu mai fuctioneaza, becul de pe butonul de proiectoare nu mai arata daca sunt sau nu aprinse, se aprinde in bord semnul de check engine.

Prima data cand am patit asta, am luat la verificat toate mufele si sigurantele. Am gasit o singura siguranta arsa, cea de la casetofon, 15Ah. schimband aceasta siguranta, toate problemele au disparut.

Dar la o noua zguduiala m`ai agresiva problemele au reaparut. Sigur va fi aceasi siguranta. Toate acestea par sa fi efecte a unei probleme ce nu o gasesc.

Suspectez un scurt pe undeva sau un fir ce nu face masa , dar fiind o asa multitudine de probleme ce nu par sa aibe legatura una cu cealalta nu reusesc sa gasesc de unde vine.

A mai intampinat cineva ceva similar?

Re: Suzuki Jimny - probleme electrice.

daca se arde siguranta aia, eu as verifica traseul ei pentru a depista unde are loc scurt-circuitul care o arde.

Comentariu

Procesare...
    X

Sqreen | Runtime Application Protection