Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pompa benzina Samurai SJ 500

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Pompa benzina Samurai SJ 500

Buna tuturor .
    Am un Samurai de 1.3 benzina din 1988 care imi face figuri la alimentare .
    Suspectam carburatorul de faptul ca se oprea destul de des dar am decoperit ca pompa de alimentare este de vina, am schimbat-o si a mers 2- luni ( mentionez ca masina nu am folosit-o zilnic ) si din nou aceasi problema de alimentare . Am scos pompa si am verificat daca tija care antreneaza pompa se misca si am constatata ca are o cursa de aprox 5 mm., aceasta ar trebui sa fie cursa sau trebuie mai mare ?

Aceasi problema, cand se incalzeste ( 5-10 min. de functionare) nu mai functioneaza pompa . Am alimentat cu o canistra prin cadere libera si merge brici . Stie cineva cum este axul acela cu came care antreneaza pompa ?
    M-am gandit sa anulez pompa si sa cumpar o pompa electrica externa, a mai facut cineva ? Este presiuea prea mare data de pompa electrica spre carburator ?

Comentariu

Exista pompa electrica pentru motoare cu carburator. Au o presiune scazuta si cuiul pontou de la camera de nivel a carburatorului nu este fortat.
      4x4

Comentariu

Exista posibilitatea montarii unei pompe electrice. Luati legatura cu Mihai Salajan!

Comentariu

Procesare...
        X