Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Faruri led samurai

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Faruri led samurai

Salutare, am un samurai din `98 as vrea sa schimb farurile cu unele led, dar am inteles ca trebuie facute ceva modificari sau trebuie ceva adaptor desi mufa farurilor led este mufa h4 la fel ca cea a masinii.
    Daca ma poate ajuta cineva cu vreo informatie ar fi super! Mersi!

P.S. Am cautat pe forum informatii dar nu am gasit!

Salut. Yo am montat si sa potrivit perfect fara adaptori sau ceva. La modelul spaniol trebuie facute ceva cleme de prindere, iar la cel japonez nu trebuie nimic.

Comentariu

Sunt niste inele metalice la modelele care necesita modificare.Pe alinexpress au chinezii pe la 20$ setul.Eu am comandat farurile si astept si inelele.

Comentariu

Postat în original de Kello Vezi post
        Sunt niste inele metalice la modelele care necesita modificare.Pe alinexpress au chinezii pe la 20$ setul.Eu am comandat farurile si astept si inelele.
        Si farurile functioneaza de tipul plug&play? Eu am facut o proba cu un far ba merge doar faza scurta, nu merg flash-urile, mi-a ars si o siguranta :)) si sunt de 50w faza lunga 30w faza scurta

Postat în original de Adycheeco Vezi post
        Salut. Yo am montat si sa potrivit perfect fara adaptori sau ceva. La modelul spaniol trebuie facute ceva cleme de prindere, iar la cel japonez nu trebuie nimic.
        Am modelul japonez din 98 mufele se potrivesc dar farul nu functioneaza ok..
        Ultima editare de Robert95; 18.oct.2020, 15:38.

Comentariu

Postat în original de Robert95 Vezi post

Si farurile functioneaza de tipul plug&play? Eu am facut o proba cu un far ba merge doar faza scurta, nu merg flash-urile, mi-a ars si o siguranta :)) si sunt de 50w faza lunga 30w faza scurta

Am modelul japonez din 98 mufele se potrivesc dar farul nu functioneaza ok..
          Inca nu le-am pus pe masina,le-am probat doar la o baterie.

Comentariu

Inca nu le-am pus pe masina,le-am probat doar la o baterie.
            Si eu le-am probat la baterie, toate bune si cand le-am pus pe masina surpriza, chiar sunt curios sa-mi spui daca la tine functioneaza bine
            Poate are vreo problema la instalatie la mine.

Comentariu

Si eu le-am probat la baterie, toate bune si cand le-am pus pe masina surpriza, chiar sunt curios sa-mi spui daca la tine functioneaza bine
              Poate are vreo problema la instalatie la mine.
              Le-am probat si eu azi la masina si nu merg.Mi-a zis cineva ca trebuiesc inversati papucii in mufa originala.Am inversat papucii si merg...tot ca la tine,pe faza scurta,cand dau lunga se ia lumina in sat.
              Ultima editare de Kello; 21.oct.2020, 18:04.

Comentariu

Le-am probat si eu azi la masina si nu merg.Mi-a zis cineva ca trebuiesc inversati papucii in mufa originala.Am inversat papucii si merg...tot ca la tine,pe faza scurta,cand dau lunga se ia lumina in sat.
                Deci sa inteleg ca ai inversat papucii in mufa masinii si tot nu merge?

Comentariu

Deci sa inteleg ca ai inversat papucii in mufa masinii si tot nu merge?
                  Da.Merge doar faza scurta si cand dau lunga se stinge si scurta.o sa mai incerc maine sa le mai schimb.trebuie sa mearga.nu poate di din cauza puterii becului,pt ca am impresia ce becurile originale sunt mai puternice decat astea cu led.

Comentariu

Da.Merge doar faza scurta si cand dau lunga se stinge si scurta.o sa mai incerc maine sa le mai schimb.trebuie sa mearga.nu poate di din cauza puterii becului,pt ca am impresia ce becurile originale sunt mai puternice decat astea cu led.
                    Am inteles, asa si la mine daca gasesti vreo rezolvare sa o postezi te rog aici, daca nu o sa caut un electrician auto sa vad daca le face

Comentariu

Procesare...
                    X

Sqreen | Runtime Application Protection