Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ajutor !!!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Ajutor !!!

Cine ma poate ajuta cu un carburator de samurai ? de 1.3, dublu corp,...nu mai pot face nimic cu al meu,nu nou,dar sa nu fie decalibrat,...sau si unul de pe care sa iau doar ce piese am nevoie.

da' ce i-ai facut bre de nu ai mai poti face nimic? ce face, ineaca sau nu da benzina? Daca ineaca, vezi camera de nivel si plutitorul. Daca nu da benzina, vezi jiglerele si celelalte orificii. Daca nu te descurci si nu gasesti carb, adapteaza unul de dacie (ce naspa suna) pina iti rezolvi problema.

Comentariu

dupa cum tzi-am raspuns si pe alt topic am eu un carb care era functional cand l-am dat jos de pe masina (suzuki sj 413)
      mai am si un weber 32/36 dar pe care l-am luat uzat, + ca nu are flanse...da-mi un pm sa vorbim sau suna-ma la 0727338242

Comentariu

Postat în original de suzuker
        da' ce i-ai facut bre de nu ai mai poti face nimic? ce face, ineaca sau nu da benzina? Daca ineaca, vezi camera de nivel si plutitorul. Daca nu da benzina, vezi jiglerele si celelalte orificii. Daca nu te descurci si nu gasesti carb, adapteaza unul de dacie (ce naspa suna) pina iti rezolvi problema.
        Carburatorul lui era varza de cand a cumparat masina. Gauri marite in el cu bormasina, bagat sarme in gauri pentru "calibrare", etc... :lol: Bataie de joc. Nu prea merita sa te mai agiti cu el ca nu il fac in veci sa mearga ca lumea.

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection