Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

roll cage Samurai


micuTZU

Postări Recomandate

  • 5 luni mai târziu...
  • 4 ani mai târziu...

Re: roll cage Samurai

 

Salut..

Interesat de asemenea. As vrea sa-mi construiesc o "cusca", ceva de genul din imagine. Am gasit un fierar care zice ca se baga. Poate veni cineva cu ceva detalii ?

Mai intai de toate as vrea sa stiu cam cat cantareste o asa constructie..

aaaaaaaaaaaaaa.jpg.82eca0cfafed06bc45e978e516b8cf04.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: roll cage Samurai

 

Salut..

Interesat de asemenea. As vrea sa-mi construiesc o "cusca", ceva de genul din imagine. Am gasit un fierar care zice ca se baga. Poate veni cineva cu ceva detalii ?

Mai intai de toate as vrea sa stiu cam cat cantareste o asa constructie..

 

Teava de 5/4 2.6-3mm grosime perete, are aprox 2,6-3 kg/m si la asa un proiect folosesti intre 30-50 m teava. (Fierarul sudeaza, sau nituieste? :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: roll cage Samurai

 

Teava de 5/4 2.6-3mm grosime perete, are aprox 2,6-3 kg/m si la asa un proiect folosesti intre 30-50 m teava. (Fierarul sudeaza, sau nituieste? :) )

 

Multumesc..

Fierarul va suda :). Ideea e ca nu vreau sa imbrac toata masina. Doar ce se vede in poza de mai sus. La o cusca ca in poza, intra asa mult, 30-50 m teava ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...

Sunt din nou aici, deci am o problema.. :)

 

Am cumparat un rollcage interior fata de la americanii de la Lowrange. Am prins o reducere de blackfriday-ul lor si l-am luat in fuga, haida haida...A venit cu vaporul, a durat doar 3 luni.. :)

 

Acum apar problemele. Rollcage-ul este proiectat pentru modelul japonez cu rollbar-ul pe mijlocul masinii. Samurai-ul meu este spaniol din '97, cu rollbar-ul in spatele masinii. De altfel in manual se precizeaza ca este pentru samuraiele '86-'95.

Pun o poza. Am primit doar componentele care apar cu negru.

 

Necunoscute :

 

1. Rollbar-ul de pe japoneze se potriveste pe samurai-ul spaniol ?

 

2. Caroseria japoneza e la fel ca cea spaniola ?

 

Pun si manualul de instalare...

 

 

 

 

rollcage.jpg.e60288186dbe8b1859d930789beb3cc4.jpg

manual rollcage samurai.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare