Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

cum verifc rapoartele si o problema la ingradirea rotilor de fata.


bughi_royahoo.com

Postări Recomandate

salut colegi. mi-am cumparat recent un vitara si am o mica problema. cand cuplez pe 4x4 si virez la stanga sau drepta rotile se infraneaza foarte mult. sti cumva ce ar pute fi? si cum pot ferifica ce rapoarte de pe fata si pe spate? banuiesc dar banuiesc ca asta ar fi problema. am fost la mai multi mecanici din sibiu dar fiecare are alta parere. unul dintte ei mia zis sa o vand e grav de tot. in fine. daca ai mai intampinat problema asta as fi recunoscator. va multumesc.

d93bc289255e6cbc962fde06ff8dd48d.thumb.jpg.b8cf2c91a9c88ba6088692c02b134c2b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, Vitara n-are diferential central! Astfel ca, daca ai fatza cuplata nici nu e recomandat sa virezi, ca risti sa rupi ceva in transmisie!

Daca iti face la fel si cu fatza decuplata, atunci ai o problema!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut colegi. mi-am cumparat recent un vitara si am o mica problema. cand cuplez pe 4x4 si virez la stanga sau drepta rotile se infraneaza foarte mult. sti cumva ce ar pute fi? si cum pot ferifica ce rapoarte de pe fata si pe spate? banuiesc dar banuiesc ca asta ar fi problema. am fost la mai multi mecanici din sibiu dar fiecare are alta parere. unul dintte ei mia zis sa o vand e grav de tot. in fine. daca ai mai intampinat problema asta as fi recunoscator. va multumesc.

 

Salut.

 

Cuplezi pe asfalt sau in afara lui?

Daca cuplezi pe terenul aferent, brachezi maxim sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare