Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

samurai sau vitara?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• samurai sau vitara?

salut,intrebarea e simpla sunt avantajele si dezavantajele intre samurai si vitara.la astea nu ma pricep deloc.in general stiu ca "japonezele mici "sunt bune.eu de obicei ma dau cu patrolu dar uneori nu incape peste tot,consuma cat o camila care nu a vazut apa de o luna,si daca ramane (nu des) .....ultima oara l-am scos cu un taf.deci ....helpppppp...care ar fi mai buna....de tavalit?multumesc anticipat!

Re: samurai sau vitara?

SAMURAi. Stock e destul de bun, iar modificarile sunt mai usor de facut. Vitara e mai confortabila, dar are garda mica, iar suspensia independenta de pe fata nu e tocmai heavy duty.

Comentariu

am vazut ca exista si ptr vitara kit de inaltare care cuprinde si brate mai lungi;dar trebuie si planetare mai lungi?la samurai merge facut cu puntile sub foile de arc?era unul asa la bucovina offroad.motoare le se pastreaza a lor cele de 1300cc? mecanica de fabrica acelor doua rezista in conditii de offroad?

Comentariu

Kit-uri de vitara si samurai complete face Calmini.

Ptr. Vitara exista 2" (pe care il am eu pe masina) si 3" (mrJv montat de curand la Costin). Kitul de 3 are in plus tendoane spate, arcuri fata si alte maruntisuri.

Avand in vedere ca ai un 4x4 de tura, iesiri ... merita mai mult sa iei un Samurai pe care sa-l faci mai spre extrem.
        Amandoua variantele au +/- in teren dar diferenta principala este ca din Vitara nu vei face niciodata masina de extrem/hard.
        FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa

Comentariu

multam mult, deci samuari sa fie!!!!

Comentariu

am gasit un samurai short cu metaltop la 1400eur si unul long cu hardtop din fibra la 1500(asta are si blocante fata)amandoua arata binisor,putina rugina,si motoarele arata bine .care ar fi mai bun?mie unul imi place mai mult ala mai lung.aaa si inca o problema ,nu sunt inmatriculate dar au niste acte in germana ca o carticica cu o gramada de stampile,cu data primei inmatriculari;nu are brief mare (din al verde)are idee cineva ce acte sunt alea si daca imi sunt suficiente la o ulterioara inmatriculare?multumesc

Comentariu

fara briefu mare nu poti sa il inmatriculezi

Comentariu

Nu cumva sunt austriece actele alea? Am luat motocicleta cu un brief asemanator cu ce zici tu. Adusa din Austria.
                Samurai incepator

Comentariu

dreaku stie,ca nici prietenul asta nu stia prea bine romaneste era pe la harghita ... dar nu cred ca era doar caretea de service!

Comentariu

dar ca idee este vreo diferenta intre cele doua feluri de samurai?

Comentariu

Diferenta e ampatamentul.
                      Daca vrei masina de extrem ar iesi ceva foarte misto din cel lung si sa-i tai spatele,asa intentionam noi sa facem cu masina lui Ionut
                      Intre timp ne-am razgandit ca a aparut Jimny iar samuraiul lung nu ar mai fi fost legal pe strada.
                      Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006
                      KAMIKAZE TEAM

Comentariu

eu as vrea sa ma mai dau si onroad,deci nu cred ca o sa-i tai fundul,si avand in vedere ca o sa fie prima mea masina ptr off road nu cred ca va fi extrem(momentan ...sincer ...mi-e un pic frica)....despre actele alea nu mai stiti nimik?

Comentariu

Procesare...
                        X

Sqreen | Runtime Application Protection