Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

caut cam orice fel de carburator ptr vitara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• caut cam orice fel de carburator ptr vitara

am hotarat sa schimb carb-ul... (cel stock e un Mikuni, japonez, de la mama lui)
    am cautat weber 32/36, am gasit cate ceva, in principiu pe la 300$ si ceva plus shipping... ma mai gandesc
    dar sunt deschis la orice fel de idee :)
    vazusem o rampa de 4 carburatoare mici, de motor (suzuki ceva, nu mai stiu exact)...
    daca aveti idei, dati cu ele aici
    in principiu vreau sa-i pun ceva cu care sa consume mai putin de 16l/100 :P in oras, si daca creste si puterea nu ma supar. deloc
    deci daca stiti sau aveti vreo sugestie ce sa-i pun/ce sa caut...
    adaptare se poate face ptr cam orice cred... adica admisie

PS: cu injectie nu ma leg la cap... calculatoare, fire etc ...nu ma incanta ideea de injectie...
    Suzuki Vitara
    sa sara noroiuuu'

Re: caut cam orice fel de carburator ptr vitara

nu 4x carb de moto i problema,,ci cum le pui pe chiulasa,,daca gasesti un meserias sa-ti faca legatura intre una si alta,,,teoretic e simplu,,practica,,,ne omoara!
    Pajero

Comentariu

stie ionutzt ce si cum
      succes

Comentariu

Postat în original de mrJv
        vazusem o rampa de 4 carburatoare mici, de motor (suzuki ceva, nu mai stiu exact)...
        ...
        GSX1100R sau GSX1300R (daca vrei sa pastrezi maraca)... nu cred ca le gasesti nici SSSH sub 300 ... dar cine stie ... incearca sa iei legatura cu cine a facut treaba asta sa-ti zica care este castigul real ... ca dezavantaje sunt garla, si primul care imi vine in cap este reglajul, adica le potrivesti pe chiulasa, dar nu exista valori pentru imperecherea asta si va trebui sa o iei pe incercate cu cineva care stie si are cu ce sa regleze moto.
        FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa

Comentariu

exista un flacau in state care a facut un kit cu carburi de GSXR care da si o noua galerie si chiar cu 4 filtre mici de aer. o minunatie . Se zice ca ar fi cel mai bun upgrade pentru motoarele de zuki. Sper ca mrJV sa se hotarasca sa le ia odata ...combinate cu o evacuare isteata.. pe esapament

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection