Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Esapament lateral vitara jlx


Vizitator aurashhh

Postări Recomandate

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

cred ca regulamentul e scris in egipteana veche....de aceea nu-l citeste nimeni :grin:

 

la prima iesire mai serioasa de pe sosea ai sa dai cu esapamentul ala de pamant :grin:

 

dar vorba cuiva...e alegerea ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator aurashhh

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

Scuze pt faptul k nu m-am prezentat dar ora la care am postat era una tarzie si chiar am omis citirea regulamentului!Ma numesc Moldoveanu Aurel si sunt fericitul proprietar al un Suzuki vitara JlX "soft top" .

Masina nu a fost modificata pt off-road dar a suferit reparatii in vederea obtinerii unei tinute de drum cat mai confortabile (plus radiator,pompa de apa,ambreiaj,o reconditionare a jentilor pt k deocamdata nu-mi permit unele noi).

Stiu ca locul meu nu este printre dumneavoastra nefiind un practicant al off-roadingului dar tinand cont k aceasta masina a devenit pasiunea mea in ultimele 6 luni incerc sa o retusez astfel incat sa fiu fiu mandru de "aceasta jucarie".

 

 

 

Intre timp am schimbat prelata cu un hard top(alcatuit din doua bucati) din fibra de sticla cu geam fumuriu si ornament cromate deasupra.A era sa uit are si bullbar.

 

Acum sunt interesat de aceasta evacuare laterala(un exemplu ar fi cea din poza postata in primul post)

 

Am sa revin si cu o poza a masinii in starea actuala!

 

Cu stima,

Moldoveanu Aurel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator aurashhh

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

Inteleg! Sanse de a gasit un produs finit customizat pt vitara sunt foarte mici,sa inteleg!? Dar aceste ateliere pot prelucra si acea grila de protectie sa nu te arzi!?

Mai astept sugestiile dumneavoastra in legatura cu acest subiect.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

salut.

poti sa incerci sa le prezinti proiectu baietilor de la romcat borla.

http://www.romcatborla.ro/home.htm

am fost la ei pentru reparatii minore la evacuare dar mi-a placut atitudinea lor. par sa lucreze cu simtu raspunderii... ca sa nu mai zic ca fac evacuari pentru tot felu de bijuterii de masini :)

bafta

Suzuki Vitara

sa sara noroiuuu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

Ti-o fac baietii la borla fara probleme ... dar vitara oricum e joasa, teava aia o sa agate pana si o bordura electorala!

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator aurashhh

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

S-ar putea sa aveti dreptate in legatura cu bordura electorala. Cred ca pana la urma niste scarite ar fi mult mai indicate. Multumesc inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

Este simplu ... masoara cat ai acum de la prag la sol si mai scade si diametrul esapamentului ... undeva la 8-9 cm cu tot cu protectie si vezi ce ramane, + ca s-ar putea sa ai si gaze prin masina ... nu merita!

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator aurashhh

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

S-ar putea sa aveti dreptate in legatura cu bordura electorala. :grin:

Gaze nu cred ca vor intra.Voi vedea cu ce mai raman dupa calcule.Cu toate ca si daca as pune scarite(pe care incep sa le iau in considerare din ce in ce mai mult) tot va fi redusa garda la sol.

Eu am vazut acest timp de evacuare pe un wrangler soft top in Bucuresti...recunosc ca are garda la sol ceva mai mare decat vitara.

Am sa incerc sa iau legatura si cu cei de la borla macar un pret estimativ sa obtin.

 

Multumesc inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

am avut un Vitara cu tobe laterale superbe,mai frumoase ca astea din pza,se putea circula linistit cu el pe ssea,dar fara nici cel mai mic vis de iesire de pe asfalt!!!in schimb,masina arata SUPER!!!trebuie modificata toata evacuarea!daca vrei praguri laterale,am din inox,cu toate sistemele de prindere,ti le montez in 5 minute-150 euro fix.mai am niste bullbarruri superbe din inox(masive),foarte groase,+proiectoare,la 400 euro setul fata+spate+proiectoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator aurashhh

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

merci de oferta! e generoasa!Dar chiar azi m-am inteles cu cineva pentru praguri.bullbar si proiectoare am!

Chiar nu aveam de gand sa ies cu ea de pe sosea...tot ce am pus pe ea a fost in vederea obtinerii unui confort sporit si al unui aspect placut ochiului.

Hai sa zic la un gratar la padure cu prietenii sa zic dar mai mult in nici un caz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

Chiar nu aveam de gand sa ies cu ea de pe sosea...

e alegerea ta.

numai ca trebuie sa stii: nu trebuie decat o singura data sa iesi cu ea de pe sosea si probabil ca iei microbu :) si evacuarea se va umple de iarba :grin: care de altfel miroase foarte misto incinsa pe toba :bannana

Suzuki Vitara

sa sara noroiuuu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator aurashhh

Re: Esapament lateral vitara jlx

 

Iarba arsa pe esapament...hmm suna bine dar nu e de mine pentru ca sincer sa fiu tata investeste in ea.. :grin: mult ...putin...e o investitie care se apropie cred de vreo cateva mii de euro.

 

As putea spune ca e salvata nu are sanse la offroad oricat s-ar ruga dealurile de langa Rm. Sarat de mine...sau de ea...Nu; in nici un caz...e pedepsita si condamnata la soselele noastre "netede" din Romania...iar singura zvagnire de orgoliu a unei masini 4x4 o va gasi in santul ramas dupa lucrarile celor de la distrigaz sau apa nova ...ramase neasfaltate desigur :twisted: :uameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare