Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi

Pe la discutii diverse ...
    ... sa fim corecti pana la capat !
    Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

nu te supara. daca imi aduci bara (cat de cat rezistenta offroad) - spate si fata la banii astea iau si eu 20-30 de bucati. Mie imi vin barile peste o saptamana si au costat ambele 800E si consider ca e un pret ok. Poate nu am eu norocul ala si nu stiu unde sa caut.

Postat în original de tothlory
      Salutare. Am citit si eu discutiile voastre si as avea o intrebare si eu.
      Intr-un final, s-a meritat efortul ca sa iti faci acasa toate modificarile din punct de vedere financiar? Am cautat pe net bara fata-spate vitara, si le-am gasit ambele sub 300euro. Vreau sa fac si eu modificarile acestea si is interesat de varianta cea mai ieftina. Fiind student, fiecare banut conteaza. Mersi
      www.lowgearexplorers.ro

Comentariu

Si pe mine ma intereseaza cum sunt barile alea...! Poate pui ceva poze in cazul in care le cumperi...!

Comentariu

La Calmini, o bara de Sidekick este 590$
          4x4

Comentariu

ma poti ajuta si pe mine cu cotele cumva? fata/spate ?Mersi

Comentariu

bara a fost facuta pe masina, daca vrei o pot masura...
              Acum se modifica in atelier o alta Vitara: bara fata, spate, praguri, portbagaj, scuturi, troliu si snorkel.
              Dar toate se fac direct pe masina, ptr ca toate conservele astea sunt strambe, nu-ti dai seama "din oki" dar nu poti face bara simetrica dreapta/stanga.

Comentariu

sustin pe colegul sclipici.am procedat exact ca el.bara trebuie facuta pe masina.e cel mai bine.altfel sigur nu se va aseza cum trebuie.
                2slow and 2 furious

Comentariu

vreau si eu cotele daca e posibil macar in mare "informativ"

Comentariu

Postat în original de gabi.m Vezi post
                    vreau si eu cotele daca e posibil macar in mare "informativ"
                    ok, deseara masor si cred ca maine le ai.

Comentariu

Inca asteptam cu foarte mare interes cotele :D.
                      Cotizam daca este nevoie in litri de bere/vin si cam atat.
                      Don't faster than your angel can .
                      symy139@yahoo.com
                      0766718187 - Service 4x4 Iasi

Comentariu

Fratilor, degeaba vreti cotele.
                        Am facut la Sibiu o bara dupa cotele lui mishu si nu s-a potrivit de nici o culoare pe alta vitara.
                        Trebuie facuta pe masina. Altfel nu se potrivesc prinderile, colturile, mijlocul s.a.m.d
                        0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com
                        http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro
                        Kituri Suspensie Si BodyLift
                        Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera
                        Scuturi Protectie

Comentariu

Eeeexact .
                          Avem o alta Vitara pe masa , pentru implanturi pe la buze , pe la fese....Spatele nu e simetric . Alta , din nou....unica , asa le-a facut Creatorul ...La latime se potriveste cu altele , dar e mutata spre dreapta cu 10 mm.De aici se schimba citeva unghiuri si respectiv lungimi de elemente .
                          Cum spuneam , UNICATE , felicitari posesorilor .
                          Totusi , citeva cote generale se pot folosi , dar fara a avea speranta ca ar putea fi definitorii . Probabil ca si produsele unor mari firme de profil se potrivesc perfect ...la masini noi .Pentru masinile in jurul majoratului solutia e ajustarea la montaj sau custom made .
                          Am sa-i aduc aminte lui Sclipici ( inteleptul triadei ...plecaciune , boierule ) sa puna ceva foto . Dimensiuni ... cele exterioare , de gabarit- pentru o oarecare inspiratie .
                          Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Postat în original de anovac Vezi post
                            nu te supara. daca imi aduci bara (cat de cat rezistenta offroad) - spate si fata la banii astea iau si eu 20-30 de bucati. Mie imi vin barile peste o saptamana si au costat ambele 800E si consider ca e un pret ok. Poate nu am eu norocul ala si nu stiu unde sa caut.
                            Salut,
                            Ti au venit barile ? Niste poze si pareri ar fi bine venite.
                            Mersi

Comentariu

Intre timp , bara a fost indoita de citeva ori ,dar numai indentatii minore ( tzaranu' de chilloteaza masina asta in teren pare el calm , dar e genu' ala periculos de psihopat care tace si fu**te ) si redresata o data , la un colt care s-a luat la trinta cu o cioata , intruna din acele pozitii imposibi de anticipat . Si-a facut datoria de protectie a caroseriei , exact asa cum trebuie . Si a mai fost modificata , primind si un troliu , pe un sistem de montaj tip ARB, adica placa troliu corp comun cu bara .Adica a mai capatat citeva diafragme si ranforse , ca sa-i fie de bine .

Asteptam sa-si trosnesca diferentialul , are rezervare la conversie pe punti de ...remorca ... cred ...

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection