Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Unde se gaseste seria motorului la vitara?


iulian84

Postări Recomandate

Poate sa-mi spuna sau sa exemplifice printr-o poza cineva unde se gasesc seria si numarul motorului la vitara? Am inteles ca pe la motor pe undeva,dar e cam greu s-o vezi(nevoie de oglinda parca).Mi-ati fi de mare ajutor!:tk

P.S. e motorul in 16v,fabricatie 1997,cabrio

IULY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde se gaseste seria motorului la vitara?

 

la a mea, vitara 2000 1.6 8v seria la motor e in partea dreapta a motorului, la imbinarea cu, cutia de viteze. Este o suprafata un pic mai neteda, si acolo e gravata. Se poate vedea de sus, nu e nevoie sa te bagi pe sub masina, foarte aproape de evacuare. Intradevar iti trebuie o oglinda, si ceva sa luminezi acolo, ca e destul de greu de observat. Si in plus, e posibil sa fie mizerie, ulei, praf, etc, deci poate e bine sa cureti in zona respectiva, pana ce o gasesti.

Spor!

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde se gaseste seria motorului la vitara?

 

Uite doua foto. Cum te uiti din fata masinii la motor, seria este in partea dreapta undeva sub galerie. La mine se vede destul de usor deoarece am volanul in partea cealalta. Sper sa-ti dai seama.

http://img178.imageshack.us/img178/999/img0700copy.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/9229/img0703copy.jpg

Experienta este singura in stare sa ne ofere informatie reala despre viata! (Mircea Eliade)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde se gaseste seria motorului la vitara?

 

Gata, am gasit seria:grin:. Dar am alta intrebare: seria motorului si a sasiului sunt aceleasi si pe masina si in cartea de identitate. Insa,pe carte e trecut motor G16A de 59kw, in realitate el fiind motor in 16V de 79kw. Initial am crezut ca a fost schimbat motorul,dar vazand ca seriile corespund.....sa fi gresit cei de la RAR? Masina e din 1997 si e sigur in 16V!

IULY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde se gaseste seria motorului la vitara?

 

Gata, am gasit seria:grin:. Dar am alta intrebare: seria motorului si a sasiului sunt aceleasi si pe masina si in cartea de identitate. Insa,pe carte e trecut motor G16A de 59kw, in realitate el fiind motor in 16V de 79kw. Initial am crezut ca a fost schimbat motorul,dar vazand ca seriile corespund.....sa fi gresit cei de la RAR? Masina e din 1997 si e sigur in 16V!

daca au gresit cei de la rar e problema lor caci ei sunt singurii care verifica kw. daca seriile corespund eu zic sa nu mai fi carcotas si sa te bucuri de masina asa cum e!. asteptam cu interes sa ne-o prezinti si sa nu spui daca vrei si pretul de achizitie.

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde se gaseste seria motorului la vitara?

 

Atat timp cat in acte masina corespunde (serie motor, serie sasiu, serie caroserie), poti sa ai motor si de 4 litri, (ce ar face pe o vitara un motor de asta :banana), oricum nu cred, sau cel putin cei la care am mai fost eu cu masini la rar, nu iti verifica kw la motor, doar seriile, in unele cazuri, si atat.

Sa ai parte de ea, si poze poze! :grin:

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare